Przejdź do treści

Kto skorzysta z suwnic natorowych?

 

Załadunek i rozładunek towarów o dużych gabarytach i nieprzeciętniejącej wadze to problem, z którym boryka się wiele firm. Znane wszystkim wózki widłowe nie zawsze są w stanie sprostać zadaniom, a już szczególnie przy rozładunku z pociągu ciężarowego. Wówczas lepiej zastosować suwnicę, która umożliwi nam dźwiganie ogromnych ciężarów.

Jakie korzyści niosą suwnice natorowe?

suwnica natorowaSuwnice to urządzenia, które mogą kojarzyć się nam z wielkimi terminalami portowymi, gdzie służą do rozładowywania kontenerowców. Jest jednak inaczej. Suwnica natorowa to urządzenia, które często znajdują zastosowanie w przemyśle. Ich użycie umożliwia wykonywanie nawet trudnej pracy, przy której praca rąk byłaby nieskuteczna. Operatorzy suwnic mogą wykonywać swoją pracę z bezpiecznej odległości, dzięki zdalnym systemom sterowania. Znacznie zwiększa to bezpieczeństwo. Suwnice natorowe mogą mieć różny udźwig, w zależności od tego, jaki rodzaj maszyny zamontujemy. Suwnice przeznaczone są do podnoszenia ciężarów ważących od kilku do kilkudziesięciu ton. Daje to bardzo szerokie możliwości przedsiębiorcom, którzy do tej pory używali jedynie wózków widłowych. Zaawansowane systemy pozwalają też, aby suwnica poruszała się bardzo szybko, stając się konkurencją dla wózków widłowych nawet tam, gdzie nie ma potrzeby przenoszenia ładunków ważących po kilkanaście ton. Stosując suwnice maksymalnie wykorzystamy naszą przestrzeń.

Jest to także rozwiązanie niezwykle bezpieczne. Dzisiaj montuje się jedynie zaawansowane technologicznie suwnice, wyposażone w liczne systemy czujników, które pilnują nas i naszych pracowników przed popełnieniem błędu, który mógłby nas bardzo wiele kosztować. Dobra suwnica zapewnia bezpieczeństwo pracowników, przyspiesza pracę oraz pozwala maksymalnie wykorzystać naszą przestrzeń roboczą.