Przejdź do treści

Kupiłem projekt domu z dokładną wyceną

 

Zanim zaczęliśmy z żoną budowę naszego domu długo zastanawialiśmy się nad tym jak miałby wyglądać. Wspólnie z naszym synem obejrzeliśmy dokładnie kilkaset różnych projektów. Było to o tyle łatwe, że wszystkie dostępne są w internecie i można sobie je obejrzeć nawet w wizualizacji 3d. Posiadanie projektu budowlanego było konieczne do zawnioskowania o pozwolenie na budowę.

Znaleźliśmy stronę z bardzo nowoczesnymi projektami

nowoczesne projekty domów z wycenąOd początku chcieliśmy, żeby nasz nowy dom był nieduży, ale nowoczesny. Podobały nam się projekty z ekstrawaganckimi rozwiązaniami, ale musieliśmy na wszystko patrzeć przez pryzmat naszego kapitału. Mieliśmy taki plan, żeby dom postawić za własne pieniądze, więc zależało nam na tym, żeby zaoszczędzić na czym tylko się da. W końcu trafiliśmy na stronę internetową pewnego ogólnopolskiego biura architektonicznego. Można tam było kupić nowoczesne projekty domów z wyceną, co dla nas było idealnym rozwiązaniem. Wybierając projekt można było zobaczyć wstępny koszt budowy oparty o trzy warianty jakości materiałów budowlanych. Zdecydowaliśmy się na jeden z projektów i go zamówiliśmy. Już po kilku minutach mieliśmy na mailu cały projekt wraz z dokładną wyceną poszczególnych etapów budowy. W naszym przypadku miało to ogromne znaczenie, bo mogliśmy sobie dokładnie zaplanować budżet jaki będzie nam potrzebny. Projekt zawierał również kosztorys w wersji uwzględniającej podwyżki cen materiałów, co akurat w zeszłym roku okazało się bardzo trafione.

Kupiony projekt musiałem jeszcze poddać adaptacji u architekta. Dzięki temu mogliśmy wnioskować o pozwolenie na budowę, które oczywiście bez problemu otrzymaliśmy. Gdy dokumenty z urzędu się uprawomocniły od razu zaczęliśmy budować nasz wymarzony dom. Teraz jesteśmy już na etapie prac wewnątrz budynku, ale na chwilę obecną jesteśmy zablokowani przez zimę.