Przejdź do treści

Listwy przypodłogowe do paneli

  • przez

Urządzanie domów to bardzo ważna czynność dla każdego z nas. Staramy się z reguły jak najładniej urządzić nasz dom byśmy zawsze czuli się w nim świetnie i mogli cieszyć się jego pięknym wnętrzem. Jednym z pierwszych kroków jakie musimy wykonać w nowym mieszkaniu jest stworzenie w nim podłóg. Obecnie podłogi często pokrywane są panelami podłogowymi. 

Nowe wersje listew podłogowych 

listwa podłogowa mdfPanele podłogowe to stosunkowo cienkie deseczki powstające z prasowanych wiórów drzewnych. Wióry te są ze sobą łączone poprzez prasowanie na gorąco. Jednak panele to nie wszystko. Oprócz kupna samych paneli będziemy musieli dodatkowo zaopatrzyć się w piankę podkładową oraz folię chroniącą panele przed wilgocią. Po położeniu paneli konieczne jest również zamontowanie przy nich listew przypodłogowych. Do niedawna większość osób decydowała się na kupno i montaż listew wykonanych z tworzyw sztucznych. Obecnie większym uznaniem cieszą się te listwy, które wykonane są z tworzyw biodegradowalnych. Do takich zalicza się przykładowo listwa podłogowa MDF. Listwy te podobnie jak same panele powstają ze sklejki. Wióry drzewne są łączone ze sobą tworząc listewkę, która następnie poddawana jest lakierowaniu. Listwy MDF bardzo łatwo się przycina. Możemy więc świetnie dopasować je do różnych załamań czy futryn. Listwy tego typu występują oczywiście w najróżniejszych wersjach kolorystycznych z czego najpopularniejsze są listwy białe. 

Ogólnie rzecz biorąc listwy przypodłogowe MDF to naprawdę świetny wybór jeśli chcemy wyposażyć nasz dom w listwy, które będą świetnie wyglądały i spełniały swoje zadanie. Coraz częściej bywa tak, że listwy MDF znaleźć można w sklepach i marketach w Polsce. Nic nie stoi na przeszkodzie by również takie listwy zakupić drogą elektroniczną.