Przejdź do treści

Mam całkiem sporą kolekcję niemieckich marek

 

W życiu kieruję się pewną maksymą, która przyświeca mi od wielu lat. Uważam, że zawsze trzeba mieć czas dla rodziny i na swoje zainteresowania i pasje. Bez względu na to gdzie pracuję to zawsze znajduję czas dla swoich bliskich i dla siebie. Moją pasją jest kolekcjonowanie marek niemieckich i kart piłkarskich. Tą drugą pasją zaraziłem też mojego dziewięcioletniego syna.

Pierwszą markę niemiecką dostałem od dziadków

kupię marki niemieckie przez internetJak to z kolekcjonowaniem zazwyczaj bywa wszystko zaczęło się u mnie przez przypadek. Jako nastolatek często odwiedzałem moich dziadków, których historia bardzo mocno doświadczyła. Znalazłem u nich stare marki niemiecki a moi dziadkowie nawet nie wiedzieli, że mają takie pieniądze w domu. Od razu mi je dali i powiedzieli, że mogę z nimi zrobić co chcę. A to były banknoty przedwojenne, które już wtedy były mocno poszukiwane przez kolekcjonerów. I tak to się wszystko zaczęło. Teraz mam w kolekcji około stu różnych niemieckich środków płatniczych. Jak tylko mam chwilę to siadam do komputera i wiem, że za chwilę kupię marki niemieckie przez internet, bo to właśnie tam można znaleźć oferty kolekcjonerów z całego świata. Często biorę udział w międzynarodowych licytacjach i zawsze udaje mi się trafić na ciekawy banknot lub rzadką monetę. Licytuję tak, żeby wygrać, ale jeszcze nie zdarzyło mi się przepłacić. Mam swoją granicę i zawsze wiem ile mogę za dany numizmat zapłacić.

Czas wolny od pracy poświęcam swoim najbliższym ale też swoim pasjom. Jedną z nich jest kolekcjonowanie marek niemieckich. Zacząłem je zbierać ponad dwadzieścia lat temu. Moja kolekcja ma sporą wartość a ja przynajmniej raz w miesiącu szukam ciekawych aukcji internetowych. Skupiam się tylko i wyłącznie na niemieckich środkach płatniczych, bo bardzo szybko zyskują na wartości.