Przejdź do treści

Meble wykonywane z drewna z recyklingu

  • przez

 

Ilość drewna, jaka codziennie jest wyrzucana bywa iście zastraszająca. Stare meble, opakowania zbiorcze czy elementy wykończenia domu, drewno przeznaczone na odpad rzadko bywało do niedawna wykorzystywane ponownie, zwłaszcza jeśli nie było najnowsze, i uległo zniszczeniu po długim użytkowaniu.

Meble z drewna pochodzącego z recyklingu

meble drewniane z recyklinguWiele firm zauważyło jednak bardzo tanie, a jednocześnie stałe źródło materiału, jakim jest drewno pochodzące z odpadu. Niejednokrotnie zdarza się, iż drewniane meble które zostały wyrzucone mogą być odnowione i przeznaczone do ponownej sprzedaży, a z drewnianych elementów można stworzyć nowe meble, równie trwałe i estetyczne co całkowicie nowe. Meble drewniane z recyklingu są więc coraz bardziej rozpowszechnione, a ich ogromna popularność bierze się przede wszystkim z faktu iż nie są one zrobione z drewna z wycinki. Mimo iż meble te są zbudowane z używanego już drewna, w niczym nie ustępują nowym meblom pod względem trwałości czy wyglądu, a wręcz przeciwnie, procesy produkcyjne jakim poddawane są owe meble tylko zwiększają ich wytrzymałość. Najczęściej nie są one możliwe do odróżnienia od normalnych mebli na pierwszy rzut oka z racji niemal identycznego sposobu wykończenia, a w sklepach posiadają oznaczenia, które pomagają odróżnić je od normalnych mebli. Niektóre meble z drewna z recyklingu są natomiast celowo tworzone tak, by wyglądać prymitywnie, lub też tak by być złożonymi z różnych części, pochodzących od odmiennych zestawów.

Tak stylizowane meble przeznaczone są dla entuzjastów alternatywnego wykonania mebli, oraz do użytku w lokalach o takim rodzaju wystroju. Ich wygląd w żaden sposób nie wpływa na ich funkcjonalność czy wytrzymałość, gdyż są one równie trwałe co meble z wycinki czy warianty o ujednoliconym wyglądzie.