Miałem zostać architektem

Moje studia były bardzo wymagające. Wybrałem architekturę i urbanistykę, ponieważ wydawało mi się to bardzo przyszłościowe. Na dodatek od zawsze interesowało mnie budownictwo i chciałem zgłębiać swoją wiedzę na ten temat. Oczywiście moja edukacja była bardzo intensywna i przez okres studiowania miałem mało czasu dla siebie.

Pracownia zgodziła się na praktyki

pracownie architektoniczne w KielcachNa szczęście wykonywałem wszystko zgodnie ze swoją pasją i zainteresowaniami. To dawało mi jeszcze większa motywację do osiągania lepszych wyników. Potem szybko przyszedł czas na poszukiwanie praktyk. Ja chciałem współpracować z firmą, która miała już jakąś pozycję na rynku i podejmowała się różnych zleceń. Miałem nadzieję, że czegoś ważnego się nauczę i ta wiedza przyda mi się w przyszłości. Pracownie architektoniczne w Kielcach były miejscem gdzie zamierzałem się rozglądać. Tam wielu studentów chwaliło sobie pracowników, którzy poświęcali swój cenny czas aby kogoś czegoś przydatnego nauczyć. Ja będąc młodym architektem zamierzałem jakoś pogłębiać swoje zainteresowania i iść w tym kierunku. W końcu pewne miejsce, które miało dobrą opinię zdecydowało się na przyjęcie praktykanta. Byłem z tego powodu bardzo dumny, ponieważ zawsze chciałem odbyć swoje praktyki w jakiejś porządnej pracowni. To było mi bardzo potrzebne. Ostatecznie tygodnie spędzone w biurze były dla mnie cennym doświadczeniem.

Tam zobaczyłem jak wygląda profesjonalne podejście do klienta na terenie Kielc. Mogłem zobaczyć pracę zespołową, która jest solidnie zaplanowana i przemyślana. To wiele mi dało, ponieważ jako student miałem mało doświadczeń związanych z tym praktycznym aspektem i przeważnie bazowałem na teorii. Rzeczywistość zawsze była trochę inna i miałem nadzieję, że w przyszłość cała moja praca zaowocuje wynikami.