Przejdź do treści

Możliwości zastosowania listew wykończeniowych

Wśród wielu proponowanych rozwiązań do mieszkań dostępne są takie, które łączą w sobie aspekt dekoracyjny i wykończeniowy. Taki właśnie efekt uzyskamy dzięki wykorzystaniu listew wykończeniowych. Szczególnej ochrony wymagają podłogi – jest to przecież inwestycja na wiele lat.

Charakterystyka i rodzaje listew przypodłogowych

listwy przypodłogoweJeżeli zależy nam na zabezpieczeniu podłogi a jednocześnie uzyskaniu rewelacyjnego efektu estetycznego, bardzo dobrym rozwiązaniem będą listwy przypodłogowe. Te sprytne wykończenia podłóg wykonane są z różnych materiałów, w rozmaitych wariantach kolorystycznych. Dlatego można je idealnie dopasować do każdej podłogi oraz aranżacji. Najpopularniejsze listwy przypodłogowe mdf można skomponować z parkietem, panelami lub podłogą drewnianą. Listwy chronią podłogi przed uszkodzeniem mechanicznym oraz wilgocią. W zależności od indywidualnych preferencji, można dobrać szerokość listwy oraz jej kolor a nawet wzór ozdobnego tłoczenia. W ofertach producentów dostępne są listwy w opcji matowej oraz lakierowanej – wybór należy już do nas. Każdy perfekcjonista doceni też jedną z kolejnych zalet listew przypodłogowych, którą jest możliwość ukrycia za powierzchnią listwy nieestetycznych kabli. Listwy przypodłogowe mogą być wykorzystane w każdym pomieszczeniu bez wyjątku – pokoju dziennym, sypialni, kuchni oraz przedpokoju. Możemy być pewni, że wszędzie będą prezentowały się niezwykle efektownie i dekoracyjnie, chroniąc nasze podłogi przez wiele lat użytkowania.

Atrakcyjne listwy wykończeniowe wyróżniają się wysoką funkcjonalnością, estetyką i łatwością w montażu. Dlatego chętnie wykorzystywane są w wielu mieszkaniach i domach, niezależnie od stylistyki wnętrz. Szeroki wybór wzorów pozwala na idealne dopasowanie listwy do oczekiwań i potrzeb użytkowników.