Przejdź do treści

Najlepsze przedszkola z psychologiem

  • przez

 

Posyłając dziecko do przedszkola, rodzice chcą mieć pewność, że ich pociecha jest w dobrych rękach i nie stanie się jej nic złego. Dlatego też zanim zapiszą malucha do konkretnej placówki, to dokładnie ją sprawdzają , łącznie z opiniami o niej.

Jacy specjaliści pracują w przedszkolu?

przedszkola z psychologiem w warszawieNie każdy rodzic może sobie pozwolić na spędzanie z dzieckiem czasu w domu, do momentu aż pójdzie do szkoły, gdyż to wymaga wielu wyrzeczeń, a także dobrej sytuacji materialnej. Coraz częściej rodzice muszą szybko wracać do obowiązków zawodowych, co oznacza, że ich dziecko zostaje zapisane do żłobka. Może tam chodzić do momentu aż ukończy trzeci rok, gdyż później może zacząć edukację w przedszkolu. Jeżeli maluch już ma za sobą żłobek, to przedszkole nie jest dla niego dużą zmianą. W przypadku maluchów, które do tej pory były cały czas z mamą w domu, pierwsze dni w nowym miejscu mogą być trudne. W takiej chwili bardzo pomocny jest dobry psycholog, który będzie wiedział jak pomóc dziecku przetrwać te chwile i szybko się zaaklimatyzować wśród rówieśników. Przedszkola z psychologiem w Warszawie stają się coraz popularniejsze i jest ich już kilkanaście. Rodzice są spokojniejsi o swoje pociechy w takich placówkach, gdyż opieka jest sprawowana przez doświadczone i kierunkowo wykształcone osoby. Psycholog dziecięcy doskonale wie jak rozmawiać z dzieckiem, respektować jego uczucia i emocje, a przy okazji nauczać go co jest właściwe, a co nie. Spokojna rozmowa z poszanowaniem rozmówcy jest zawsze najlepszym środkiem.

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem na wyspecjalizowaną kadrę wychowawczą, w wielu miastach powstają przedszkola, w których są zatrudniani logopedzi i psycholodzy. Ich praca jest nieoceniona w rozwoju dzieci, szczególnie w problematycznych przypadkach.