Przejdź do treści

Najlepsze skupy akumulatorów płacą całkiem sporo

  • przez

 

Ilekroć wymieniamy samodzielnie akumulator w swoim samochodzie to najczęściej jest tak, że stary odkładamy gdzieś w garażu. Potem taki akumulator leży przez lata aż dokładamy do niego kolejny, bo znów wymieniamy w aucie baterię na nową. W niejednym garażu uzbierało się nawet po kilka takich zużytych akumulatorów. Trzymanie ich w garażach jest niebezpieczne, ale przede wszystkim nieopłacalne.

Akumulatory opłaca się zawieźć do skupu

najlepszy skup akumulatorówNie powinno się trzymać starych akumulatorów, bo znajdują się w nich metale i substancje, które nie są zbyt bezpieczne. Nie ma też po co ich trzymać, bo przecież o wiele bardziej opłaca się je sprzedać. Wystarczy podjechać do najbliższego skupu. Może to być zarówno najlepszy skup akumulatorów w naszym mieście jak i zwykły skup złomu. Przy czym ważna informacja – skupy specjalizujące się w akumulatorach płacą za nie znacznie więcej. Dlaczego warto zatem znaleźć najlepszy z możliwych skupów? Bo za jeden akumulator możemy dostać nawet około pięćdziesięciu złotych. Biorąc pod uwagę, że za niespełna dwieście złotych można kupić nowe urządzenie to sprzedaż starego po takiej cenie jest bardzo opłacalna. Za oddany do skupu akumulator dostaniemy tym więcej im jest on cięższy. Ceny w skupach określone są za każdy kilogram zużytej baterii samochodowej, więc im ciężej tym lepiej. No i na przyszłość też warto pamiętać o tym, żeby przy wymianie akumulatora ten wyjęty od razu zawieźć do jakiegoś skupu.

Nie jeden właściciel garażu głowi się nad tym jak się pozbyć z niego starych i niepotrzebnych akumulatorów. Najprościej byłoby wyrzucić je do pojemnika ze śmieciami, ale tak absolutnie nie wolno robić. A przecież wystarczy zawieźć je do najlepszego w mieście skupu. I jeszcze na tym zarobimy, bo za jedną oddaną sztukę dostaniemy nawet około pięćdziesięciu złotych.