Przejdź do treści

Najlepsze szafki do laboratorium

W każdym laboratorium potrzebne są dobre szafki do przechowywania sprzętu czy odczynników. Często jednak zdarza się, iż szafki w laboratoriach medycznych są dość niewygodne, przede wszystkim pod względem pojemności. Wiele załóg laboratoriów ciągle uzupełnia wyposażenie, i dokłada do stanowisk pracy nowe szafki w których można swobodnie przechowywać sprzęt.

Laboratoryjne szafki o najwyższej pojemności

pojemne szafki laboratoryjneZa najbardziej wygodne szafki dodatkowe uważa się szafki wyspowe, które służą nie tylko jako miejsce do wygodnego składowania sprzętu, ale również jako dodatkowa przestrzeń robocza. Szafki te uznawane są za najbardziej pojemne szafki laboratoryjne, i najczęściej to właśnie takie szafki służą jako uzupełnienie przestrzeni do składowania wyposażenia. Szafki te są najczęściej wariantami wykonanymi z wysokiej jakości stali chirurgicznej lub też jej stopu, aczkolwiek mogą posiadać blaty wykonane z materiałów dostosowanych do konkretnego środowiska laboratorium. Ich pojemność jest ogromna, a układ wewnętrzny zaprojektowany z myślą o jak najwyższym komforcie. Szafki mogą mieć standardowe półki, jak większość mebli tego typu, ale również i przegrody, przeznaczone na pojedyncze narzędzia lub pozwalające na sortowanie narzędzi laboratoryjnych, odczynników czy jakiegokolwiek innego wyposażenia laboratoryjnego w sposób bardzo wygodny. Szafki można bez większego problemu zamówić u jednego z wielu producentów mebli laboratoryjnych.

Każdy z owych producentów produkuje meble spełniające wszystkie wymogi, nakładane na umeblowanie przeznaczone do laboratorium biologicznego czy chemicznego, łącznie z ważnymi certyfikatami. Szafki mogą być więc używane w praktycznie każdym miejscu pracy, niezależnie od jego przeznaczenia czy też rodzaju używanych specyfików.