Przejdź do treści

Naprawa własnego samochodu po stłuczce

Stłuczki w polskich realiach nie są niczym nadzwyczajnym, jednak poważne uszkodzenie samochodu może się okazać bardzo problematyczne zwłaszcza w momencie, kiedy po takim wypadku nie nadaje się on do użytkowania i konieczna jest jego nieprzewidziana naprawa. Jeśli uszkodzenia nie są aż tak duże, wówczas zwykle dajemy sobie z tym radę, jeśli jednak okazuje się, że szkody są znaczące, wtedy sprawa staje się dużo bardziej problematyczna.

Nieprzewidziana naprawa samochodu a budżet domowy – kredyt na oświadczenie

kredyt na oświadczeniePierwszym problemem, z którym borykają się wszyscy, są pieniądze. Osoby, które w trakcie stłuczki poważnie uszkodziły swój pojazd, a cała kolizja była ewidentnie z ich winy, nie mogą liczyć na odszkodowanie. Wówczas może się okazać, że domowy budżet nie pozwala na naprawę samochodu. I tu jest problem, bo naprawić trzeba tylko nie ma jak. W dzisiejszych czasach dobrym rozwiązaniem są kredyty na oświadczenie. Pozwalają one na pożyczenie niskich kwot, bez zbędnych formalności oraz w bardzo szybkim czasie, dzięki czemu pieniądze można uzyskać już w dniu stłuczki. Taki tani kredyt to obecnie chyba najlepsze rozwiązanie przy losowych wypadkach, w tym przypadku pozwala na szybkie usunięcie szkody i co za tym idzie, zniwelowanie kosztów związanych albo z dojazdami komunikacją państwową czy wynajęciem samochodu, które jest zwykle konieczne, bo aktywności zawodowej nie można zawiesić przecież z racji kolizji drogowej.

Naprawa silnika i innych systemów – części do samochodów francuskich

części do samochodów francuskichW przypadku, gdy w trakcie kolizji awarii uległy takie podzespoły jak:

  • silnik
  • układy hamulcowe
  • układy kierownicze
  • elektryka

wydatek związany z ich naprawą może być naprawdę spory. Akurat w tym przypadku w najbardziej komfortowej sytuacji są posiadacze francuskich samochodów takich jak Citroen czy Peugeot, ponieważ części do samochodów pochodzenia francuskiego są jednymi z najtańszych, a co za tym idzie wydatek związany z naprawą samochodu jest zdecydowanie niższy niż w przypadku niemieckich aut, do których części samochodowe są bardzo drogie. Długość samej naprawy oraz to ile ostatecznie przyjdzie nam za nią zapłacić, zależy w dużej mierze od tego jaki podzespół uległ uszkodzeniu, i czy był to jeden podzespół czy kilka.

Naprawa karoserii po stłuczce – szpachlówka samochodowa

lakiery samochodowePraktycznie po każdej kolizji konieczne są naprawy lakiernicze, wbrew temu co by się mogło niektórym osobom wydawać, uszkodzonego miejsca nie wystarczy zamalować nowym lakierem. Konieczne jest wykonanie wielu zabiegów, zaczynając oczywiście od usunięcia starego lakieru, najlepiej papierem ściernym, który dobrze przygotuje powierzchnię pod następną czynność, którą jest szpachlowanie. Szpachlówka pozwala na wypełnienie braków i wyrównanie powierzchni oraz stanowi grunt pod nowy lakier. W zależności od tego jaki element samochodu wymaga ponownego lakierowania taki rodzaj szpachlówki należy wybrać, bo do okolic maski i silnika najlepiej nadaje się szpachlówka z opiłkami aluminium, która dobrze znosi zarówno wysokie temperatury jak i znaczne zmiany temperatur. Do takich miejsc jak zderzak, czyli tam gdzie tworzywo jest elastyczne, najlepiej nadaje się szpachlówka z dużym dodatkiem żywicy. Odpowiednie dobranie produktu oraz jego aplikacja ma bardzo duży wpływ na efekt lakierowania. Źle położona i za miękka szpachlówka może powodować, że na lakierze będą tworzyły się żółte plamy widoczne zwłaszcza przy jasnych kolorach. Samo lakierowanie to już właściwie końcowy element napraw lakierniczych, ważne jest by do tego etapu dobrać odpowiedniej jakości lakier samochodowy i odpowiednio go zabezpieczyć, by naprawy były jak najmniej widoczne i by nowy lakier jak najmniej odróżniał się od starego.


Źródła:

  • DFG Partner – kredyty na oświadczenie
  • Tukan – lakiery samochodowe
  • Motoleg – części do aut francuskich
  • Moto.pl – wiadomości motoryzacyjne

Reasumując:

Naprawa własnego samochodu po stłuczce niezależnie od tego jak jest poważna czy też błaha nie była, zawsze wpływa na nasz budżet i jakby nie było, dezorganizuje nasze życie, bo obecnie bez samochodu jak bez ręki, dlatego szybki powrót do stanu użytkowego jest taki istotny.

Dodaj komentarz