Przejdź do treści

Niedrogie okna plastikowe z Bydgoszczy

Wiele osób nie szuka dodatkowych informacji dotyczących okien, dopóki nie muszą ich wymienić. Największą wiedzę na ten temat starają się zdobyć osoby, które planują budowę domu. Z pewnością wynika to z faktu wprowadzenia nowych przepisów dotyczących budownictwa. Co warto wiedzieć o oknach, które zostały wykonane z plastiku i czy wszystkie są takie same?

Charakterystyka okien plastikowych

okna plastikowe w BydgoszczyNa pewno nikt w dzisiejszych czasach nie wyobraża sobie życia w budynku, który nie został wyposażony w okna. Ich obecność jest wręcz naturalna i wiele osób z pewnością myśli, że różnią się jedynie wielkością lub kolorem. Tak jednak nie jest. Mimo że plastik faktycznie od wielu lat wiedzie prym na ryku okiennym, to jednak nie zawsze jest taki sam. Okna plastikowe w Bydgoszczy różnią się między sobą przede wszystkim grubością profilu. W jego wnętrzu występuje pięć lub siedem komór. Im jest ich więcej, tym okna będą cieplejsze. Okna z pięcioma komorami uznawane są za standardowe i doskonale nadają się do mieszkań w bloku, szkół, biur czy urzędów. Nie mają ona żadnych specjalnych izolacji wewnętrznych. Natomiast w przypadku domów, w szczególności tych nowych, wymagany jest montaż okien z siedmioma komorami i dodatkowo z pakietem trzech wewnętrznych szyb. Dzięki temu w naszym domu będzie ciepło, a chłód z zewnątrz nie będzie w stanie przedostać się do wnętrza pomieszczenia. Takie okna są dużo bardziej solidne i posiadają dodatkowy komplet wewnętrznych uszczelek. W oknach plastikowych możemy zamontować również szyby antywłamaniowe, które dodatkowo zabezpieczą nasz dom. Bogata kolorystyka pozwala dopasować okna do koloru elewacji budynku.

Jeśli planujemy zakup lub wymianę okien, powinniśmy najpierw odwiedzić kilka salonów sprzedaży. Wtedy przekonany się, jak wiele może być okien wykonanych z tworzywa plastikowego. Różne będą nie tylko kształty ram i ceny za sztukę. Warto zwrócić uwagę na to, jaki mają współczynniki izolacyjności. Im jest on niższy, tym okna są cieplejsze. Taka wiedza pozwoli nam wybrać to, co odpowiada nam najbardziej.