Nowe technologie produkcji płyt betonowych

Technologia robót wykończeniowych kilka lat temu zyskała nowego – starego sprzymierzeńca. Beton jako materiał mogłoby się wydawać z innej epoki zawitał do naszych wnętrz pod postacią płyt dekoracyjnych. Podbił serca swoją urokliwą surowością doskonale pasującą do modnego stylu industrialnego. Ale oprócz nowej formy zyskał również barwy i mnogość kształtów.

Właściwości ściennych płyt betonowych

wysokiej jakości płyty betonowe na ścianęŻeby można było mówić o wysokiej jakości płyty betonowe na ścianę producenci i naukowcy musieli podjąć wspólne działania w celu wypracowania nowych technologii. Współczesne płyty  ścienne z betonu architektonicznego to już konglomerat różnych składników, które razem stanowią o ich świetnych właściwościach. Jeżeli mówimy o wysokiej jakości płyt betonowych to przede wszystkim trzeba wyróżnić panele GRC. Dzięki zbrojeniu włóknem szklanym i włóknami z celulozy uzyskano płyty bardzo cienkie i o niskiej wadze, co było priorytetem. Otrzymano płyty o bardzo dużej wytrzymałości mechanicznej i wysokiej klasie wodoodporności. Dodatkowo można je impregnować przeciw wilgoci i używać do okrywania ścian w pomieszczeniach wilgotnych. Używane są też impregnaty pozwalające zabudować kominki. Przeciwieństwem płyt GRC zbrojonych są panele wykonywane warunkach wysokiego ciśnienia i gorącej pary wodnej. Tutaj także otrzymujemy wytrzymały produkt. Wysoka jakość to również możliwość otrzymania płyty w dowolnym kolorze lub fakturze. Pozwalają na to nowoczesne barwniki i krzemionki. Współczesne materiały pozwalają na produkcję płyt betonowych doskonale imitujących naturalne powierzchnie kamienne przy cenie kilkukrotnie niższej.

Producenci przy obecnych możliwościach wytwarzania oferują płyty o bardzo wysokiej jakości i nie chodzi tylko o spełnianie norm. Kluczem jest tutaj chęć zdobycia klienta na bardzo konkurencyjnym rynku. Pojawiają się nowe fantastyczne wzory na płytach 3D, które są produkowane dla klientów lubiących bogactwo form. Prace nad wzornictwem i jakością trwają nieustannie.