Przejdź do treści

Nowoczesne typy rolet

 

Odpowiednie dopasowanie przesłon okiennych w zależności od naszych potrzeb może być niełatwym zadaniem. W wielu wypadkach może to wynikać z różnego rodzaju ograniczeń związanych z konstrukcją okna, albo z jego typu. W innym wypadku zastosowanie niektórych rodzajów przesłon nie będzie miało dużego sensu.

Cechy rolet dzień i noc

rolety dzień noc łódźPrzykładem takiego problemu z doborem przesłon okiennych może być sytuacja, w której nasze mieszkanie zlokalizowane jest na parterze, a okna wychodzą na ulicę. Nie zawsze mamy możliwość zasłonięcia okna zwykłą roletą na cały dzień. Taka roleta nie przepuszcza za dużo światła, a jednocześnie problemem jest konieczność ciągłego palenia światła. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest zamontowanie produktu jakimi są rolety dzień noc łódź jest miastem, gdzie znajdziemy bardzo dużo sklepów. Wiele z nich specjalizuje się w sprzedaży tego rodzaju produktu. Warto jest zatem rozważyć jego zakup. Cechą szczególną tych rolet jest to, że dzięki odpowiedniemu ułożeniu pasów zaciemniających oraz pasów półprzezroczystych możemy skutecznie zasłonić możliwość zaglądania do naszego mieszkania, a jednocześnie dostarczyć tutaj odpowiednią ilość światła słonecznego. Jest to z całą pewnością bardzo ważne. Koszt zakupu takich rolet nie jest szczególnie wysoki. Duże znaczenie w przypadku ceny ma wymiar okien, na które zdecydujemy się założyć roletę.

Jeżeli dane okno jest bardzo duże możemy spodziewać się, że koszt zakupu rolety wraz z montażem może wynieść nawet kilkaset złotych. Biorąc pod uwagę ilość okien, na które zdecydujemy się założyć te rolety możemy oczekiwać wydatków rzędu nawet kilku tysięcy złotych. Jednakże jest to dość dobra inwestycja, której nie musimy w krótkim czasie ponawiać. Warto jest zatem ją rozważyć.