Przejdź do treści

O czym pamiętać organizując imprezę firmową?

Imprezy firmowe stały się bardzo popularne. Pracodawcy starają się sprawić, aby ich podwładni czuli się w przedsiębiorstwie dobrze i przez to byli zmotywowani do pilnego wykonywania swoich obowiązków. Niemniej jednak wiele imprez firmowych okazuje się niewypałami przez negatywne podejście pracowników.

Imprezy firmowe – jaki mogą mieć charakter?

Imprezy firmoweW Poznaniu popularne jest zapraszanie pracowników na okazjonalne kolacje. Najczęściej wszyscy spotykają się na firmowej Wigilii w jakiejś restauracji i spożywają wspólnie pyszne dania. Atmosfera wówczas często jest sztywna. Nie wiadomo dlaczego tak się dzieje i to nawet wówczas, kiedy na co dzień na korytarzach przedsiębiorstwa wszyscy podchodzą do siebie na luzie. Ludzie tracą pewność siebie, kiedy wybierają się na tego typu imprezy okolicznościowe. Może dlatego, że czują się być pod obserwacją zarządu firmy i wiedzą, że lepiej być powściągliwym. Powodem może być także samo nastawienie do tego typu wydarzeń. Niektórzy przychodzą tam jedynie z musu, bo jest to spotkanie obowiązkowe. Jeśli już dużo wcześniej ktoś nastawi się na to, że będzie drętwo, to najprawdopodobniej na miejscu także odniesie wrażenie, że w istocie tak jest. Nie tylko w Poznaniu imprezy okolicznościowe organizowane przez firmę jakoś nie cieszą się dobrą sławą. Kojarzą się z przykrą koniecznością, tymczasem stanowią przecież miły akcent. Nie pozwalają co prawda dobrze zintegrować się pracownikom. By to było możliwe trzeba by bowiem raczej uniknąć siedzenia w jednym miejscu przy stole. Poza proszonymi kolacjami zdarzają się także spotkania przy piwie. Można powiedzieć, że jest to przeciwległy biegun, jeśli chodzi o charakter spotkania. Takie imprezy organizowane są zazwyczaj jednak oddolnie. Zdarza się jednak, że to pracodawcy wysyłają podwładnych na integrację bez swojego udziału. Wówczas wszyscy są bardziej wyluzowani i nie czują krępacji. W ten sposób przedsiębiorstwo może doprowadzić do mocniejszego zżycia się ze sobą pracowników. Nie ma jednak wówczas kontroli nad nimi.

Organizacja spotkania intergracyjnego

spotkania intergracyjnegoJeszcze inny charakter mają wyjazdy integracyjne. Zazwyczaj odbywają się one w atrakcyjnym pod względem zabytków czy przyrody miejscu. Każdy ma wynajęty nocleg i może integrować się zarówno podczas dziennych zajęć, jak i nocnej imprezy. Spotkanie pracowników w tym rodzaju nie ogranicza się do jedzenia i picia, ale zazwyczaj mają oni zapewnioną jakąś dodatkową atrakcję. Wspólne przeżycie jakichś emocjonujących zdarzeń mocniej wpływa na zżycie się ze sobą pracowników. Nieraz warto więc zainwestować więcej pieniędzy. Może się to opłacić wówczas, kiedy robotnicy będą musieli ze sobą współpracować na polu aktywności zawodowej. Niektóre z możliwych rozrywek na wyjeździe integracyjnym:

  • wypożyczenie jachtu
  • impreza taneczna
  • zwiedzanie atrakcji np. Krakowa
  • kąpiel w morzu
  • ognisko.

To czy impreza integracyjna będzie udana, nie zależy jednak często od zainwestowanych środków. Można dobrze czuć się, tańcząc do muzyki zaproponowanej przez wodzireja z Krakowa. Można też przyjemnie konwersować przy stole, zajadając się wigilijnym karpiem. Powodzenie wydarzenia zależy w dużej mierze od samych biorących w nim udział, a także od należytej organizacji.

Wodzirej uatrakcyjni przyjęcie

WodzirejCiekawą koncepcją jest zawsze zrobienie po prostu imprezy tanecznej. Tym bardziej dobry to pomysł, że można go świetnie wykorzystać i podczas wyjazdu integracyjnego, i podczas planowania spotkania w mieście, w którym znajduje się firma. Jeśli jednak zabawa ma być żywa, niech ludzi rozbawi dj wodzirej. Kraków i poranne zwiedzanie mogą bowiem nie wystarczyć, aby przełamać opory nielubiących tańczyć. Jeśli natomiast muzyce wtórował będzie zabawny człowiek, szybciej porzucą oni swoje sztywne pozy. W takiej imprezie chodzi zaś o to, aby pracownicy mieli z nią związane dobre wspomnienia.


Napisano przy pomocy:

  • Bestinn.pl – hotel w Bydgoszczy, gdzie urządzimy spotkanie integracyjne
  • Trivago.pl – wyszukiwarka hoteli, gdzie można urządzić imprezę integracyjną
  • Twojdzien.com – DJ, który zagra na wszelkich imprezach i eventach


Podsumowanie:

Kiedy organizuje się imprezę firmową, warto zwrócić uwagę na fakt, że nie zawsze się one dobrze kojarzą. Jeśli pracownicy są negatywnie nastawieni do takich spotkań, warto postarać się przełamać ich sceptycyzm. Wszystkim nigdy nie da się dogodzić. Jeśli jednak część podwładnych będzie się dobrze bawić, to już jest plus dla firmy, bo te osoby poczują się z jej działalnością bardziej utożsamione.