Przejdź do treści

Odpowiednia aranżacja małego lokum

W nowoczesnym budownictwie często dostępne są mieszkania o małych rozmiarach, mierzące zaledwie dwadzieścia kilka lub trzydzieści parę metrów kwadratowych. Mówi się, że to mieszkania dla singli albo pary bez dzieci. Nie zawsze jednak żyjące w małych apartamentach osoby przebywają same. Nieraz organizują imprezy i wówczas może pojawić się problem, jak rozstawić się z napojami i przekąskami.

Rozkładane meble do salonu

ławostoły rozkładane nowoczesnePowszechnie spotykanym układem mieszkania jest przestrzeń podzielona na sypialnię, kuchnię z salonem, łazienkę oraz mały przedpokój. Warto odpowiednio zagospodarować dostępną powierzchnię tak, aby osobiste rzeczy i ubrania znajdowały się w szafkach wiszących, komodach lub szafach przy łóżku. Książki, elektronikę i różnego rodzaju drobiazgi możemy zmieścić w przeszklonych lub zabudowanych szafkach w salonie. Na czas odwiedzin gości chcielibyśmy, aby dostępna powierzchnia jakoś cudownie się powiększyła, niemal jakbyśmy mogli ją rozszerzyć. Ławostoły rozkładane nowoczesne pozwalają jakby znikąd wyciągnąć dodatkowe miejsce na jedzenie, talerze i sztućce, a tym samym ugościć odwiedzających tak, jak sobie tego życzymy. Współcześnie produkuje się takie ławy, które można podnieść i rozłożyć używając specjalnej korbki, która uruchamia prowadnice i przesuwa blaty. Wysuwanie elementów konstrukcyjnych można zatrzymać na dowolnej wysokości, tak aby mebel dopasował się do sytuacji. Jeśli zdecydujemy się na zakup ławostołu od producenta, będziemy mieli możliwość dostosowania długości i szerokości do wymiarów naszego salonu.

Małe mieszkania, choć przytulne, często sprawiają problemy, jeśli chcemy pomieścić w nich dużo rzeczy lub zaprosić do nich wiele osób. Warto tak rozplanować rozmieszczenie przedmiotów i mebli, żeby dostępna przestrzeń była funkcjonalna. Specjalne rozkładane ławostoły mogą przydać się, kiedy będziemy chcieli posadzić więcej ludzi na imprezie czy spotkaniu.