Odzież medyczna wymaga dokładnego prania

Pojęcie odzież medyczna jest bardzo szerokie. Zawierają się w nim spódnice, spodnie, bluzy, bluzki i fartuchy. Jest to odzież, do noszenia której są zobowiązani w pracy wszyscy lekarze zaczynając od stomatologów przez lekarzy rodzinnych aż po specjalistów.

Podczas prania odzieży medycznej zabijamy zarazki

pranie odzieży medycznejWszyscy wiemy jak ważne jest dezynfekowanie odzieży roboczej używanej przez lekarzy. Pranie odzieży medycznej wykorzystywanej w szpitalu regulują specjalne przepisy. Nie obejmują jednak one odzieży używanej poza tym miejscem przez np. stomatologów. Jeśli w gabinecie pracuje jedna, dwie lub trzy osoby często decydują się one na pranie odzieży medycznej w domu. Nie używa się do tego zwykłego proszku tylko specjalnego proszku piorąco – dezynfekującego. Pierzemy odzież najwyższej dopuszczalnej temperaturze dla danego materiału. Później trzeba ją jeszcze wyprasować. Dzięki temu będzie wyglądać schludnie. Zabijemy w ten sposób też pozostałe po praniu bakterie. Można zastosować to rozwiązanie, jeśli zatrudniamy mało osób lub pracujemy sami. Większe gabinety decydują się, podobnie jak szpitale, na powierzenia prania odzieży medycznej profesjonalnym firmom. Dzięki temu zyskują pewność, że ich odzież będzie dobrze wyprana i zdezynfekowana. Firma wypierze odzież w wysokiej temperaturze stosując specjalistyczne proszki. Odbierzemy ją czystą i wyprasowaną. Zaoszczędzimy dzięki temu dużo czasu, który możemy spędzić z rodziną lub przyjaciółmi. Na rynku jest bardzo dużo firm zajmujących się profesjonalnym praniem odzieży medycznej. Warto zapoznać się z ich ofertą i wybrać firmę najlepszą dla nas.

Nawet jeśli prania odzieży medycznej używanej przez stomatologów nie regulują oddzielne przepisy, należy zawsze utrzymywać ją w czystości. Po zabiegach mogą pozostać na niej niebezpieczne bakterie. Dlatego najlepiej powierzyć jej pranie profesjonalistom.