Przejdź do treści

Opaska, która stała się inteligentnym zegarkiem

  • przez

 

Jak wskazuje sama nazwa, Xiaomi Mi Band to inteligentna opaska sportowa, której teoretycznie głównym zadaniem jest mierzenie naszych kroków oraz monitorowanie aktywności fizycznej. Dlaczego napisałem, że teoretycznie? Bo ten produkt to znacznie więcej niż opaska.

Funkcjonalność smart zegarka w obudowie opaski

smartwatch xiaomi band 4Xiaomi Mi Band 4 jest czwartą generacją bardzo udanej serii inteligentnych opasek chińskiego producenta. W porównaniu do poprzednich generacji, można odnieść wrażenie, że nie zmieniło się wiele. Patrząc jednak na produkt jako całość, nie sposób nie odnieść wrażenia, że opaska oferuje bardzo dużo. Aby skorzystać z pełni możliwości opaski, niezbędna jest aplikacja, którą możemy pobrać ze sklepu z aplikacjami na nasz telefon. Dzięki temu, kontrolowanie opaski jest o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. Z głównych funkcji musimy wspomnieć o ciągłym zliczaniu kroków, ciągłym monitowaniu tętna czy o obecności specjalnych trybów, które pozwalają bardzo dokładnie mierzyć naszą aktywność fizyczną oraz liczbę spalonych kalorii. Jednakże najlepszy smartwatch Xiaomi band5  potrafi dużo więcej, niż takie podstawowe funkcje. Możemy liczyć na śledzenie snu, delikatny, dostosowany do naszej fazy snu alarm, powiadomienie o zbyt długim siedzeniu w jednym miejscu, kontroli muzyki odtwarzanej ze smartfona oraz wiele wiele więcej. Te wszystkie funkcje w połączeniu z dotykowym wyświetlaczem OLED powodują, że naprawdę ciężko rozpatrywać to urządzenie jako opaskę.

Xiaomi już nie raz pokazało, że potrafi robić dobre, jakościowe urządzenia w konkurencyjnych cenach. Nie inaczej jest z opaską Mi Band, która w najnowszej generacji zdecydowanie bardziej przypomina smartwatcha niż typową opaskę do mierzenia aktywności fizycznej. To wszystko jest ogromną korzyścią dla konsumentów, którzy za relatywnie niewielkie pieniądze mogą dostać produkt wysokiej jakości.