Przejdź do treści

Orientacyjne koszty montażu instalacji wentylacyjnej

  • przez

Sprawnie działająca, funkcjonalna instalacja wentylacyjna to ważna kwestia nie tylko dla podniesienia naszego samopoczucia, poprzez sprawną cyrkulację w obrębie domu czy biura. Dzięki bezawaryjnie działającemu systemowi wymiany powietrza niwelujemy także poziom wilgoci, która jak wiemy potrafi przysporzyć nam wiele kłopotu. Aby tego uniknąć warto rozważyć modernizację domowej instalacji wentylacyjnej lub- jeśli dopiero wybieramy projekt wymarzonego domu lub mieszkania- poprosić o poradę profesjonalistę.

Projektujemy funkcjonalną instalację wentylacyjną

montaż instalacji wentylacyjnych krakówAby zrealizować montaż instalacji wentylacyjnych Kraków niezbędne jest stworzenie wstępnego kosztorysu. Adekwatnie do tego, czy będziemy chcieli rozbudować nasz grawitacyjny system wymiany powietrza o wentylację mechaniczną, czy może zdecydujemy się na bardziej zaawansowany projekt i wdrożymy dodatkową instalację klimatyzacyjną lub rekuperator musimy przeanalizować najkorzystniejsze dla nas rozwiązanie. Realizacja prac montażowych jest ściśle związana z możliwościami oraz specyfikacją techniczną obiektu, w którym będziemy wykonywać instalację. O pomoc w tym zakresie warto poprosić specjalistę, który pomoże nam dobrać najefektywniejsze rozwiązanie dla naszego domu, mieszkania czy biura. Do kosztów inwestycyjnych powinniśmy wliczyć przede wszystkim prace projektowe oraz wykonawcze oraz cenę zastosowanych urządzeń. Ceny realizacji projektu instalacji wentylacyjnej z odzyskiem ciepła dla domu jednorodzinnego o łącznej powierzchni użytkowej 100m² zaczynają się od około 9000zł. Sukcesywnie dla budynków mieszkalnych o metrażu 150m² będzie to koszt od 16 000zł w górę, natomiast w przypadku 200m² cena realizacji średniej instalacji z zastosowaniem dobrej jakości urządzeń rekuperacyjnych wyniesie około 20 000zł dla budynków w stanie budowy. Chcąc rozbuodwać swój system wentylacyjny o dodatkowy komponent jakim jest klimatyzacja cena za realizację prac montażowych wraz ze sprzętem wyniesie około 30 000zł.

Rozszerzenie systemu wentylacji grawitacyjnej o zaawansowany system klimatyzacyjny pozwoli nie tylko na utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz pomieszczeń w upalnym okresie letnim, ale również będzie stanowić wydajną alternatywę dla tradycyjnych metod ogrzewania wiosną i jesienią. Decydują się na takie rozwiązanie mamy szansę zaoszczędzić około 1500- 2000zł na kosztach związanych z zaopatrzeniem budynku w energię niezbędną do utrzymania ciepła.