Przejdź do treści

Oświetlenie do domu i mieszkania

Wiele się mówi o komforcie mieszkaniowym i o tym jakie elementy się na niego przekładają, zwykle w grę wchodzi tu ogrzewanie, metraż, często natomiast zapominamy o takim elemencie jakim jest oświetlanie, a gdyby tak obiektywnie na to spojrzeć przecież to jak jasno jest w domu, czyli jaki rodzaj oświetlenia został zastosowany ma całkiem spore znaczenie dla naszego komfortu. Dlatego warto wiedzieć, jakie rozwiązanie jeśli chodzi o oświetlenie sprawdzają się dobrze w domu i mieszkaniu.

Ledy – lampa led, oprawy sufitowe led – praktyczne i modne oświetlenie domu i mieszkania

Lampa sufitowaOświetlenie led to jeden z najpopularniejszych rodzajów oświetlenia w obecnych czasach. Skąd wynika ich popularność? W dużej mierze wynika to z tego, że lampy led cechują się niskim poborem prądu, czyli mówiąc prościej są one energooszczędne, a dodatkowo ich żywotność jest całkiem spora, dzięki czemu są one po prostu praktyczne. Dodatkowo oprawy sufitowe led są małe i minimalistycznie wykonane, wykończone metalem, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w nowoczesnych i minimalistycznych wnętrzach. Oczywiście dostępne są także bardziej ozdobne wersje opraw, dzięki którym można stworzyć bardziej bogate aranżacje. Ten rodzaj oświetlenie sprawdza się zarówno w domu jak i mieszkaniu, a zatem w gruncie rzeczy pasuje on do praktycznie każdego pomieszczenie, bo lampy led można stosować zarówno w kuchni, łazience jak i salonie.

Lampy ścienne, czyli nowoczesne kinkiety

Lampa ścienna, kinkietKinkiety jakiś czas temu przestały być popularne, jednak patrząc na to rozwiązanie od praktycznej strony jest ono dość sensowne. Takie ścienne oświetlenie pozwala na doświetlenie przestrzeni, w miejscu w którym jest to potrzebne, dodatkowo wówczas światło nie musi być aż tak silne jak jest to w przypadku lamp sufitowych, jeśli akurat tego nie potrzebujemy. Jeśli chodzi zatem o podniesie komfortu mieszkaniowego, czyli o praktyczność oświetlenia to jak najbardziej kinkiety się sprawdzają, co jednak ze stroną wizualną? Obecnie na rynku pojawiły się już tak zwane nowoczesne kinkiety, które cechują się bardzo ciekawym designem, który pasuje zarówno do nowoczesnych jak i klasycznych wnętrz. Ich wygląd jest na tyle ciekawy, że owe kinkiety z powodzeniem mogą stanowić także elementy ozdobny ściany, a emitowane przez nie światło, ciekawie rozjaśni pomieszczenie i nada mu specyficznego klimatu.

Lampy podłogowe wygodne i praktyczne doświetlenie podłogowe

Lampa stojącaW momencie w którym kinkiety zaczęły tracić na popularności modne stały się właśnie lampy podłogowe. Lampy podłogowe to doskonale uzupełnienie oświetlenia sufitowego, i łatwo jest je do niego dopasować, bo bardzo często lampy sufitowe i podłogowe tworzą komplety, a ponadto lampy podłogowe dostępne są w wielu wariantach, między innymi w takich jak:

  • nowoczesne lampy podłogowe
  • klasyczne lampy podłogowe
  • minimalistyczne lampy podłogowe
  • dekoracyjne lampy podłogowe

Co za tym idzie ten rodzaj oświetlenie bardzo łatwo dopasować do każdej przestrzeni, co jest niewątpliwie dużą zaletą. Jednak największa zaletą tego oświetlenia jest jednak to, że jest ono niezwykle praktyczne. Lampy podłogowe ustawia się zwykle w miejscach, w których konieczne jest dodatkowe światło jak na przykład koło łózka, sofy. Nie tylko można na przykład z powodzeniem przy takim świetle czytać, ale także i jest ono zawsze pod ręką, a co za tym idzie jest ono bardzo wygodne i to chyba sprawia, ze właśnie lampy podłogowe są takie popularne i chętnie stosowane zarówno w domach jak i mieszkaniach.


 

Źródła informacji wykorzystanych w artykule:

  • Libra Energia – sklep z oświetleniem
  • Multilampy – sklep z oświetleniem do Twojego domu
  • Muratordom.pl – portal z fachowymi poradami

 

Podsumowując:

Oświetlenie domu i mieszkania jest bardzo ważne, jeśli w domu mamy się dobrze czuć i jeśli mamy w nim dobrze funkcjonować. Jednak by tak było oświetlenie musi być dobrze dobrane zarówno do naszych potrzeb jak i do danego pomieszczenia i jego specyfiki. Jednak samo dobre światło to w dzisiejszych czasach za mało, bo jakby nie było dużą wagę przywiązujemy także do tego jak wybrane przez nas lampy wyglądają i jak się prezentują w danym pomieszczenie, a prawdą jest, że lepiej czujemy się w pomieszczeniach, które nam się podobają. Dlatego myśląc o oświetleniu szukajmy takich rozwiązań, które cechują się zarówno walorami estetycznymi jak i praktycznością.

Dodaj komentarz