Przejdź do treści

Otolaryngolog i trener personalny pomogą zadbać o zdrowie

Modne staje się ostatnio dbanie o siebie. Jest to oczywiście pojęcie rozumiane na wiele sposobów. Dla jednych jest to odpowiednie odżywianie, inni uważają, że dbając o siebie musimy uprawiać sport. Często zapominamy jednak, że regularne badanie są elementem nieodłącznym przy byciu zdrowym.

Trener personalny – pomoc w dążeniu po zdrowy organizm

treningi personalneMoże powinniśmy przede wszystkim ustalić co jest dla nas najważniejsze i ustalić szczegółowy plan, jak zadbać o swoją kondycję i stan zdrowia. Pierwszym co przychodzi nam do głowy jest aktywność fizyczna. Jednak jest tak, ze sama aktywność fizyczna nie przyniesie wymiernych efektów. Konieczne jest połączenie jej ze zdrowym odżywianiem. Wybierając odpowiednią formę aktywności dla siebie, najczęstszym rozwiązaniem jest siłownia. Głównie dlatego, że nie mamy dość dużo czasu, żeby poświęcić się innemu sportowi. Jest to jak najbardziej dobry wybór, jeśli oczywiście chodzimy tam systematycznie i wykonujemy odpowiednie ćwiczenia. Jeśli podchodzimy do ćwiczeń na poważnie na pewno powinniśmy pomyśleć o trenerze personalnym. Na terenie warszawy jest naprawdę wielu doświadczonych i polecanych trenerów Po konsultacji będzie wiedział jakie chcemy osiągnąć efekty i wtedy odpowiednio dostosuje ćwiczenie i dietę. Na pewno lepiej będzie skorzystać z profesjonalnych treningów jakie zaproponuje nam trener personalny na jednej z warszawskich siłowni. Głównie dlatego, że ćwiczenia wykonywanie w nieodpowiedni sposób mogą prowadzić nad do naprawdę poważnych kontuzji i urazów.

Laryngologia jej związek z aktywnością fizyczną

laryngolog w przychodniDecydując się na zmianę trybu życia i odżywiania nie możemy zapominać o odpowiednich konsultacjach lekarskich. Niestety wielu z nas nie wiąże ze sobą tych dwóch rzeczy, a jeśli chodzi o profilaktykę, w ogóle o to nie dbamy. Robienie okresowo badań i sprawdzanie prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu jest niezbędne jeśli chcemy cieszyć się dobrym zdrowiem jak najdłużej. Taki właśnie związek ma medycyna ogólna z dbaniem o siebie. Nie tylko jeśli chodzi o aktywność fizyczną i dietę. Konsultacje lekarskie i badania będą nam również potrzebne jeśli chcemy skorzystać z możliwości jakie daje medycyna estetyczna. Jednak podczas uprawiania sportów, oprócz kontuzji mięśni często borykamy się z innymi rodzajami infekcji. Szerokie spektrum działania ma otolaryngolog, do którego możemy udać się w jednej z poradni specjalistycznych w Bydgoszczy. To on zajmuje się stanem:

  • gardła
  • krtani
  • uszu
  • nosa

jakbyśmy zastanowili się przez chwilę nad tym, to właśnie z narządami głowy i szyi mamy problem. Podczas biegania często narażamy nasze gardło, kiedy pływamy możemy mieć infekcje ucha, albo doprowadzić nawet do zapalenia zatok. Może się tak dziać również, kiedy się nieodpowiednio ubierzemy i przegrzejemy. Zdecydowanie ci, którzy podjęli się uprawiania jakiejś aktywności fizycznej są narażeni na częstsze infekcje, jednak tylko kiedy postępujemy nierozsądnie. Jeśli dostosujemy odpowiednio warunki i intensywność ćwiczeń na pewno osiągniemy zwiększenie odporności i zapomnimy o chorowaniu. Nie powinno to jednak wpłynąć również na to, że zapomnimy o okresowych badaniach i profilaktyce.

Statystyka medyczna jako mobilizacja do działania

statystyka medycznaNiektórzy jednak nie potrafią zmobilizować się do podjęcia kroków i rozpocząć dbanie o swoje zdrowie. Zazwyczaj takie osoby nie wykonują również badań okresowych, bo uważają, że nie będzie im to potrzebne. Jeśli jednak zaistnieje potrzeba wizyty u lekarza, a wyniki nie będą zadowalające, jeśli lekarzowi będzie zależało na zdrowiu pacjenta, na pewno zmobilizuje go do polepszenia swojego zdrowia używając odpowiednich argumentów. Bez wątpienia pomocne mogą okazać się prowadzone szeroko statystyki medyczne. Czasami przedstawienie kilku faktów może wywołać spektakularne efekty. Jeśli wyniki naszego pacjenta nie są zadowalające i korzystne dla niego byłoby wdrożenie jakiś zmian w stylu życia, jak najbardziej możemy przedstawić mu analizy statystyczne na temat osób, które wykazują podobne tendencje. Może chodzić o zwiększony poziom cholesterolu we krwi, albo w drugą stronę, o anemię.


Źródła wartościowych informacji dotyczących tematu:

  • Matyniak.pl – internetowy blog prowadzony przez otolaryngologa z Bydgoszczy
  • Nauka.metodolog.pl – strona www firmy wykonującej analizy statystyczne ankiet
  • Aktywnytrener.pl – strona internetowa trenera osobistego z Warszawy oferującego treningi personalne
  • Fit.pl – portal internetowy dla aktywnych ludzi uprawiających sport

Podsumowując

Nie jest to może najłagodniejszy sposób na pokazanie istoty problemu, z jakim nasz pacjent się boryka, jednak czasami jedynie takie rozwiązanie są skuteczne.