Przejdź do treści

Otworzyłam firmę handlową w Niemczech

 

Wiele lat temu wyjechałam do pracy w Niemczech. Całkiem dobrze mi się w tym kraju układało. Jednakże, trochę miałam już dość „zwykłej” pracy na etacie. Długo zastanawiałam się nad tym, co mogłabym w takiej sytuacji zrobić. W końcu wpadłam na pewien pomysł. Doszłam do wniosku, że dobrym rozwiązaniem byłoby założenie firmy handlowej. Czułam, że to to, co chcę w życiu robić.

Byłam zadowolona z otworzenia firmy handlowej

jak otworzyć firmę handlową w niemczechPoczątkowo jednak trochę się obawiałam. W końcu byłam w obcym państwie i nie wiedziałam, czy uda mi się załatwić wszystkie formalności. Niby bardzo dobrze mówiłam po niemiecku, jednak na początek i tak zdecydowałam się skorzystać z pomocy. Moja przyjaciółka poleciła mi bardzo dobrą firmę prawniczo – usługową, w której można było skorzystać z wszelkiej pomocy przy zakładaniu własnej działalności w tym kraju. Wzięłam od niej namiary na to miejsce i jeszcze tego samego dnia udałam się na spotkanie z ich specjalistami. Zapytałam się od razu, jak otworzyć firmę handlową w Niemczech? Dowiedziałam się, że otwarcie takiej firmy w tym kraju nie jest niczym trudnym. Wystarczy załatwić kilka formalności związanych z otworzeniem działalności. Trzeba posiadać zaświadczenie o niezaleganiu z płatnością podatków, a także meldunek lub prawo do najmu lokalu, gdzie będą świadczone usługi firmowe. Oprócz tego należy złożyć odpowiedni wniosek w urzędzie.

Pozwolenie na otwarcie działalności w większości przypadków wystawianie jest od ręki i wiąże się tylko z niewielkimi opłatami, które trzeba wnieść w ramach rozpatrzenia sprawy. Opłaty są naprawdę niewielkie, a wszelkie inne koszty związane są już z zarabianiem i odprowadzeniem podatku dochodowego. Z pomocą specjalistki udało mi się bardzo szybko i sprawnie założyć firmę handlową. jestem bardzo zadowolona.