Przejdź do treści

Pasy odchudzające – warto czy nie?

 

Wiele osób bezskutecznie próbuje zrzucić zbędne kilogramy, niestety często im to nie wychodzi zbyt dobrze. Zwykle odchudzamy się na własną rękę, bez konsultacji z lekarzem czy trenerem osobistym. Na rynku istnieje wiele urządzeń które pomagają w chudnięciu – do takich urządzeń zaliczamy pasy wibracyjne, jednakże ich stosowanie budzi wiele kontrowersji.

Pas odchudzający – pomaga czy nie?

pasy odchudzająceJeżeli chodzi o odchudzanie to w internecie znajdziemy mnóstwo porad jak to szybko i bez wysiłku zrobić. Na pierwszym miejscu mamy oczywiście niezawodne suplementy diety, na drugim znajdują się pasy odchudzające, które goszczą na rynku już od kilku dobrych lat. Ale czy ich stosowanie naprawdę pomaga? Niektórym wydaje się zbyt piękne, a zaraz zbyt proste żeby mogło być prawdziwe. Pas odchudzający należy umieścić na części ciała, którą chcemy wyszczuplić (uda, brzuch), następnie go uruchamiamy i pozostawiamy na około godzinę. Dłuższe użytkowanie może prowadzić do powstania siniaków i innych uszkodzeń, nie powinniśmy więc wydłużać tego czasu. Pasy, przy pomocy wibracji poruszają zewnętrzne części tkanek mięśniowych. Dzięki temu miejsce na którym umieścimy urządzenie staje się jędrniejsze, a tkanki stają się bardziej utlenione. Jednakże żaden pas nie zbuduje za nas mięśni, ani nie spali zbędnych kilogramów tłuszczu. Z tego powodu jeśli zależy nam na szczupłej sylwetce to nie powinniśmy stosować jedynie pasa.

Podsumowując, pas odchudzający na pewno nam nie zaszkodzi jeżeli będzie odpowiednio go używali, musimy przede wszystkim trzymać się zaleceń z instrukcji obsługi. Niestety, żadne urządzenie nie zastąpi normalnych ćwiczeń, diety oraz zdrowego trybu życia. Dlatego pas powinniśmy potraktować jako pomoc w osiągnięciu wymarzonej, szczupłej sylwetki.