Podstawowe informacje o kryptowalutach

Bitcoin jest pierwszą kryptowalutą, która poniekąd zapoczątkowała nową erę. Na wstępie należy krótko scharakteryzować co kryje się za pojęciem kryptowalut. Jest to poniekąd cyfrowy pieniądz, który znajduje się po za centralnym systemem emisji i przechowywania do którego należą między innymi banki. Bitcoin jest jedynie ciągiem znaków, który może być przesyłany pomiędzy użytkownikami sieci.

Jak wykopać Bitcoiny?

kryptowaluta bitcoin - kopanieJego zasada działania opiera się o technologię blockchain co w dosłownym tłumaczeniu oznacza łańcuch bloków. Dzięki niemu transakcję za pomocą Bitcoina mogą być realizowane a cała sieć działa stabilnie. To właśnie rozwiązywanie i potwierdzanie kolejnych bloków jest zadaniem użytkowników, którzy chcą otrzymać nagrodę w postaci odpowiedniej ilości tokenów. W tym celu udostępniają oni moc obliczeniową swoich urządzeń, która jest wykorzystywana do weryfikacji i potwierdzenia transakcji na podstawie łańcucha bloków. W ten sposób kryptowaluta bitcoin – kopanie przy pomocy sprzętu wyposażonego w wysokiej wydajności karty graficzne może stać się dochodowym zajęciem. Kurs kryptowalut zmienia się bowiem bardzo często w krótkich odstępach czasu. W wyniku tego w trakcie dnia kurs potrafi zmienić się o kilkanaście a nawet kilkadziesiąt procent. Właśnie przez to niektóre osoby, które wydobywają kryptowaluty mogą szybko się wzbogacić. Trzymając swoje tokeny do odpowiedniego momentu a następnie je sprzedając za pośrednictwem specjalistycznych portali można zarobić duże pieniądze.

Istnieje jednak również druga strona medalu. Podczas, gdy kurs jest niski często nie opłaca się wydobywać tokenów. Jest to podyktowane cenami energii, które przy niskim kursie danej waluty potrafią uczynić wydobycie nierentownym i nieopłacalnym. Jak widać kopanie kryptowalut takich jak Bitcoin wymaga od użytkownika odpowiedniej wiedzy oraz chłodnej kalkulacji w celu porównania potencjalnych korzyści oraz zagrożeń.