Przejdź do treści

Podwieszany fotel tarasowy lub ogrodowy

Letnie popołudnie po pracy najlepiej spędzić na ogrodzie, balkonie lub tarasie. Obok typowych, stojących mebli, polecane są także wiszące fotele ogrodowe. Idealnie sprawdzają się w przestrzeni otwartej, czyli np. na polance ogrodowej przed domem. Podwiesić je można także w mieszkaniu z balkonem lub tarasem. Łatwe i sprawne mocowanie fotela zachęca do zakupu.

Tarasowo – balkonowe siedzisko na linkach

fotel wiszący do ogroduWygodne siedzisko mocowane na linkach do sufitu lub innego, stabilnego elementu coraz częściej staje się podstawowym elementem wyposażenie domu. Na osłoniętych tarasach i loggiach z wiszącego fotela można korzystać nawet przez cały rok. Inne, mniej oczywiste zastosowanie proponują projektanci oraz architekci wnętrz. Oni znaleźli nowe funkcje fotela ogrodowego. Coraz częściej takie siedzisko na linkach pojawia się we wnętrzach mieszkalnych, np. w pokojach dziecięcych. Relaksujący, fotel wiszący do ogrodu jest bardzo trwały. Można go czyścić gąbką lub szmatką. Tkaniny użyte do wykonania wiszącego siedziska są odporne na deszcze, więc nie trzeba go zdejmować, o ile wisi w otwartej przestrzeni bez dachu. Z kolei siedziska domowe, balkonowe, na loggiach są świetną dekoracją mieszkania. Idealnie, jeśli dodatkowo w pobliżu znajdują się kwiaty lub krzewy. Na balkonie z doniczkami lawendy wiszący fotel zapewnia relaks w stylu francuskim lub śródziemnomorskim. Fotel spełnia swoją rolę też w przypadku dzieci, które uwielbiają delikatne bujanie się.

W modnie i wygodnie urządzonym mieszkaniu nie może zabraknąć wiszącego fotela. Takie ogrodowe siedzisko na sznurkach doskonale relaksuje i poprawia komfort wypoczynku w przerwach od pracy. Dla zapracowanych może służyć jako alternatywne miejsce pracy przy komputerze. Również dzieci uwielbiają wiszące fotele ogrodowe.