Przejdź do treści

Polecane obrzeża gumowe

 

W każdym mieście znajdziemy przestrzeń dla najmłodszych, która najczęściej jest w formie placu zabaw, zlokalizowanego w parkach czy na osiedlach. Dla maluchów to miejsce, gdzie mogą się beztrosko bawić oraz zdobywać nowe umiejętności.

Jakie powierzchnie są na placach zabaw?

specjalne obrzeża gumowePorównując dzisiejsze place zabaw, do tych, które mieliśmy w latach dziewięćdziesiątych, to łatwo można zauważyć, ze są zupełnie inne. Przede wszystkim, dzisiejsze place są bezpieczne, gdyż budowane są z zupełnie innych materiałów niż kiedyś. Jeżeli chodzi o przyrządy i atrakcje takie jak huśtawki, zjeżdżalnie czy drabinki, to przeważnie są produkowane z drewna lub aluminium. Natomiast podłoże jest najczęściej wykonane ze specjalnego tworzywa, które zapewnia doskonałą amortyzację. Są to specjalne maty, które łączy się jak puzzle, a dookoła nich są specjalne obrzeża gumowe, które idealnie wykańczają cały projekt. Z takich obrzeży można wykonać wykończenie piaskownicy, zaznaczyć wystające elementy na placu zabaw czy po prostu umieścić na końcu mat. Co istotne, są one antypoślizgowe, mają wzmocnioną strukturę, dzięki czemu cechują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Są także obustronnie rowkowane i mają podwójne wypusty w dolnej części, dzięki czemu są jeszcze bardziej stabilne. Łączone są specjalnymi łącznikami znajdującymi się na ich końcach. Maja też nieco elastyczną strukturę, dzięki czemu można z nich tworzyć kąty proste, ale także zaokrąglone obrzeża, na przykład w okrągłej piaskownicy.

Na rynku znajdziemy kilku producentów gumowych obrzeży, który oferują je w kilku rozmiarach i długościach. Kupuje się je na metry, zatem wystarczy wymierzyć jaką powierzchnię ma dany plac zabaw czy obiekt, który ma być ograniczony i kupić tylko potrzebną ilość.