Przejdź do treści

Polecany rower trekkingowy

  • przez

Entuzjaści rekreacyjnej jazdy rowerowej preferują często rowery holenderskich firm, które wyróżniają się przede wszystkim komfortem podczas długiej jazdy. Nawet najbardziej renomowane rowery sportowe nie są bowiem tak wygodne, jak większość touringowych i trekkingowych rowerów, pochodzących od firm z Holandii.

Najlepszy rower do jazdy rekreacyjnej

rowery holenderskieRowery firm holenderskich są bardzo łatwe do rozpoznania, gdyż niemal każdy model posiada ramę utrzymaną w standardzie drogowym, który podobny jest wyglądem do damskich ram w rowerach drogowych, aczkolwiek jest jeszcze bardziej wygodny. Rowery holenderskie przystosowane są również do jazdy po nierównych nawierzchniach, i jako jedyne rowery trekkingowe posiadają amortyzatory w widelcach kierownicy, w bardzo dużym stopniu eliminujące drgania powstające w trakcie jazdy po nierównej nawierzchni. Podobnie dostosowane jest również siodło oraz manetki. Siodło, które jest niemal dwukrotnie szersze niż siodła w rowerach sportowych, ma bardzo miękkie wypełnienie, podobne do gąbek używanych do produkcji poduszek anatomicznych. Nie powoduje więc dyskomfortu po bardzo długiej jeździe, podobnie jak manetki, wypełnione tym samym materiałem. Biegi roweru są przystosowane do jazdy po drodze, dlatego w owych rowerach trudno znaleźć terenowe ustawienia, aczkolwiek dzięki temu są znacznie wygodniejsze podczas nieszczególnie męczącej jazdy po równej, asfaltowej nawierzchni, jak również i polnej drodze.

Coraz częściej zdarza się iż rowery holenderskich producentów preferowane są ponad dotychczasowo najpopularniejszymi, aczkolwiek znacznie mniej wygodnymi rowerami. Pojawiają się więc w salonach rowerowych i dużych sklepach sportowych dość często, podobnie jak wszelkiego rodzaju akcesoria i części zamienne do nich.