Pomysł na ciekawe fotografie ślubne

Organizacja ślubu wiąże się z wieloma dodatkowymi obowiązkami. Podczas jego planowanie musimy zadbać o kilka elementów, bez których ten dzień nie nabierze specjalnego charakteru. Zdecydowanie najważniejsza dla wszystkich staje się co raz bardziej fotografia ślubna i to właśnie zatrudniany na wesele fotograf ma szansę na największy sukces w branży.

Fotograf na wesele i jego ważne zadanie

 fotografSpecyfika pracy fotografa będzie się różniła, biorąc pod uwagę rodzaj zleceń jakie wykonuje. Jeśli za priorytet obierze on sobie wykonywanie sesji na zamówienie, to oczywiście jego profesjonalne podejście i oryginale pomysły będą decydowały o zadowoleniu klientów. Każda fotografia wymaga innych predyspozycji i innych pomysłów. Z całą pewnością największej kreatywności od fotografa wymaga się, kiedy zatrudniamy go na nasze weselę, do wykonania fotografii ślubnej. Jeśli to właśnie ten rodzaj fotografii będzie dominującą pozycją w ofercie, fotograf może być określany jako fotograf ślubny, tak popularny w Warszawie. Musi się on jednak specjalizować w wykonywaniu ślubnych zdjęć i sesji. Fotografia ślubna składa się z kilku elementów, głównie są one związane z etapem uroczystości. Wyróżniamy zatem zdjęcia z:

  • przygotowań
  • z kościoła
  • z wesela
  • plenerowej sesji

Największej kreatywności i za każdym razem indywidualnego podejścia od fotografa będzie wymagała fotografia plenerowa.
Jednak dlaczego rola fotografa ślubnego jest taka ważna? Przede wszystkim zdjęcia ze ślubu mają posłużyć jako pewna forma zachowania wspomnień z tego dnia. Dzięki sprawnie wykonanym zdjęciom z cała pewnością uda się uchwycić najważniejsze momenty, a nawet czasem udaje się uwiecznić przeoczone przez wszystkich zdarzenie, które podczas oglądania zdjęć wywołuje uśmiech na twarzy. Jeśli chodzi o sesję plenerową, ma ona być pamiątka na długie lata. Jeśli fotograf dobierze odpowiednio plener z całą pewnością zdjęcia te będą towarzyszyły nowożeńcom przez długie lata, zwłaszcza kiedy będą sobie chcieli przypomnieć dlaczego są razem i za co się tak kochają. Dlatego ważne jest, aby wybrany plener był ściśle związany z ich historią.

Fotobudka – uzupełnienie ślubnej fotografii

FotobudkaMożna również wziąć pod uwagę mniej tradycyjne rozwiązania na fotografię ślubną. Oczywiście będzie to jedynie dodatek do wynajętego przez nas fotografa. Jednak warto wziąć pod uwagę wynajęcie fotobudki, daje ona naprawdę wiele możliwości i uprzyjemnia czas spędzony na weselu gościom. Daje przy tym naprawdę sporo zabawy. Fotobudka na wesele, którą zdecydujemy się wynająć wiąże się również z wynajęciem różnego rodzaju gadżetów i elementów przebrania. Jeśli chcemy, aby nasi gości mieli dodatkową atrakcję, jak najbardziej będzie dobrym pomysłem. Będą mogli oni przybierać różne role i zabawić się chwilowo w aktora. Oczywiście śmieszne zdjęcia z parą młodą będą również świetną pamiątką z tego dnia. Zdjęcia te będą pokazywały jak świetnie się bawiliśmy tego wieczoru. Jest wiele możliwości na to jak wykorzystać zdjęcia zrobione w fotobudce. Zdecydowanie korzystnie będzie zmontować je w odpowiedni sposób i opowiedzieć jakąś historię. Oczywiście taką usługę również może wykonać dla nas fotograf. Musimy mieć jednak zdjęcia z fotobudki w formie elektronicznej. Jeśli chodzi o te zdjęcia już wywołane, może zrobić z nich kolaż, opowiadający historię tego dnia.

Personalizowane kubki – dobre miejsce na fotografię ślubną

Personalizowane kubkiKolejnym fajnym wykorzystaniem zdjęć z wesela będzie wykonanie gadżetów z ich nadrukiem. Możemy wykonać je dla siebie, ale również mogą posłużyć jako prezent, podziękowanie dla rodziny za przybycie. Wybrane na przykład na kubki zdjęcia będą oczywiście przedstawiały osoby, dla których jest on przeznaczony. Można wziąć również pod uwagę wykonanie magnesów na lodówkę z nadrukowanym zdjęciem albo nawet koszulek. Z pewnością, jeśli chcemy komuś podziękować w szczególności, za zaangażowanie w przygotowania i pomoc, będzie to jak najbardziej dobry sposób.


Napisane na podstawie:

  • Fotopolitka.pl – strona internetowa profesjonalnego fotografa
  • Optyczne.pl – portal doa fotografów amatorów oraz profesjonalistów
  • Photomadness.pl – firma, u której zamówi sie fotobudkę na wesele
  • Specially4u.pl – sklep, gdzie można znaleźć prezenty na każdą okazję

Krótkie podsumowanie tematu:

Na fotografię ślubną jest naprawdę wiele pomysłów. Fotograf może ją wykonać w sposób tradycyjny, ale jeśli wykaże się szczególną kreatywnością, na pewno spotka się to z pełną aprobatą i przyniesie wiele zadowolenia klientom.