Często przy trasach możemy zobaczyć wiele punktów, w których złomowane są pojazdy. Takie miejsce da się bez problemu rozpoznać, bo ilość obecnych tam wraków jest praktycznie niemożliwa do przeoczenia. Zwykle znajdują się one na dość dużej powierzchni i są poustawiane osobno lub jeden na drugim. Ludzie, którzy są tam zatrudnieni, mają bardzo interesującą pracę.
Jakie pojazdy najczęściej podlegają złomowaniu?
Wypadki drogowe są niestety bardzo częste, jest tak z różnych powodów, nad którymi nie chciałbym się teraz zastanawiać, bo interesujące w tym wszystkim jest to, że nawet jeżeli kierowca wyjdzie cało z wypadku, to stan auta po takim zdarzeniu jest i tak tragiczny. Remont takiego powypadkowego pojazdu często przekracza jego rzeczywistą wartość, a w związku z tym jest kompletnie nieopłacalny. Złomowanie Opatów to w takiej sytuacji jedyne słuszne rozwiązanie, bo właściciel samochodu otrzyma gotówkę nawet za bardzo mocno zniszczony pojazd. Co dzieje się później z takim samochodem? Pracownicy miejsca, do którego trafił, starają się zawsze działać w taki sposób, aby firma mogła osiągnąć duże zyski i właśnie dlatego z każdego wraka wyciągają wszystko, co można jeszcze sprzedać jako części zamienne, ponieważ ich sprzedaż jest o wiele bardziej opłacalna niż sprzedaż zwykłego złomu. Po dokładnym usunięciu wszystkich takich części i elementów, które nie mogą trafić na sprzedaż, praca trwa.
Reszta idzie do kontenera ze złomem i wszystko jest pocięte na mniejsze kawałki, a ostatecznie trafia do huty. Pracownicy nie tylko bez przerwy rozbierają samochody, ale również, jeżeli zachodzi taka potrzeba, wyceniają te, które zostały przeprowadzone przez klientów, którzy chcą je zezłomować. Czasami samochód odbierany jest bezpośrednio spod domu osoby sprzedającej.