Przejdź do treści

Praktyczne rampersy dla niemowląt

Każda przyszła mama jeszcze przed  narodzinami dziecka, kompletuje dla niego wyprawkę. Są to przede wszystkim rzeczy niezbędne dla malucha od pierwszych dni życia i zalicza się do nich: wózek, łóżeczko, wanienkę czy ubranka.

W jakim wieku niemowlęta noszą rampersy?

rampersy dla niemowlątUbranka w maleńkim rozmiarze potrafią rozczulić niejedna mamę, dlatego też to właśnie one są kupowane jako pierwsze. Klasycznym ubrankiem dla niemowlaka są body zapinane w kroku i zakładane przez główkę lub rozpinane z przodu. Takie ubranko sprawdzi się na każdą porę roku, gdyż może mieć krótki lub długi rękaw. Latem także niejedna mama zakłada maluchowi rampersy dla niemowląt, które mają krótki rękaw i krótkie nogawki. Po środku są one rozpinane, przez co łatwo je założyć i ściągnąć. Rampersy zastępują ubranie złożone z dwóch elementów, gdyż stanowią pewnego rodzaju kombinezon na lato. W sprzedaży znajdziemy je w wielu kolorach i fasonach, które bez kłopotu dopasujemy dla chłopca lub dziewczynki. Mogą być klasyczne jednokolorowe lub z nadrukami, a nawet z falbankami na ramionach. Takie ubranko będzie pasować do codziennego zakładania, zwłaszcza kiedy na dworze jest ciepło, a nie chcemy zostawiać malucha w samych body. Jeżeli chodzi o cenę, to nie jest ona wyższa od ceny body, czyli nawet za kilkanaście złotych je kupimy. Są najczęściej wykonane z miękkiej bawełny, która świetnie chłonie wodę i jest bezpieczna dla skóry malucha, bo pozwala jej oddychać. Z pewnością warto kupić choć jedna parę rampersów na lato.

Ubranka dziecięce powinny być przede wszystkim bezpieczne dla delikatnej skóry niemowlęcia. Dlatego też większość z nich jest uszyta z bawełny. Ponadto muszą być również dobrze uszyte, aby nie krępowały ruchów dziecka, a rampersy pod tym względem są idealne.