Przejdź do treści

Praktyczny prezent dla aktywnego człowieka

Kupowanie prezentów nie jest łatwym zadaniem. To co się kupi zależy przede wszystkim od zainteresowań obdarowywanej osoby. Osoba, która jest aktywna i uprawia jakiś sport potrzebuje wielu gadżetów, waśnie to, co potrzebuje może być idealnym dla niej prezentem.

Kamera sportowa Xiaomi Yi jest idealnym prezentem dla aktywnych ludzi

Kamera sportowaJednym z prezentów dla osoby aktywnej może być kamera sportowa. Nagrywanie swoich wyczynów sportowych i chwalenie się nimi staje się coraz bardziej popularne. Służą do tego właśnie małe kamerki sportowe. Kamerki, które można kupić zazwyczaj są wodoodporne oraz odporne na urazy, ponieważ bardzo często są użytkowane w ekstremalnych warunkach. Jednym z przykładów prezentu w postaci kamerki sportowej jest kamera Xiaomi Yi. Jest to tani sprzęt, szczególnie porównując cenę z najpopularniejszymi kamerkami sportowymi GoPro. Kamera to jest Full HD 1080p i posiada szybkość równą 60 klatkom na sekundę. Aparat jest 16-megapikselowy i ma znaną matrycę CMOS Sony Exmor R BSI. Kamera Xiaomi Yi charakteryzuje się lekkością oraz dużą pamięcią, aż do 64GB. Obudowa kamerki jest wodoszczelna do 40 metrów głębokości. Minusem tej kamerki jest brak sprzętu dodatkowego. Kamery sportowe innych firm posiadają wiele akcesoriów, które ułatwiają nagrywanie podczas swoich wyczynów sportowych. Najbardziej znanymi akcesoriami są rożnego typu uchwyty które można montować np. na kasku. Wiele kamer sportowych ma wbudowane Wi-Fi, dzięki któremu można swoje filmy umieszczać w sieci bezpośrednio z kamery.

Dla amatora fotografii torba foto jest idealnym prezentem

Torba fotograficznaJeśli ktoś podczas swojej aktywności wykonuje wiele zdjęć fotograficznych to dobrym prezentem może być dla tej osoby torba fotograficzna na aparat. Większość aparatów jest dość kosztowna więc opakowanie ochronne dla tego sprzętu jest bardzo ważne. Torby foto mogą być dwóch rodzai:

  • naramienna
  • biodrowa

Biodrowe torby ochronne są umieszczone na pasku, który zakłada się na biodra. Większość jednak toreb jest naramienna na długim pasku. W środku jest wiele przegródek, których położenie można dowolnie zmieniać. Dzięki czemu pomieści się wszystkie elementy sprzętu. Oprócz przegródek, torby foto są wyposażone w kieszonki na drobne elementy, które są zamykane. Wiele toreb pojawiających się obecnie na rynku ma również specjalną przegródkę na laptopa. Kupując torbę biodrową na prezent dobrze jeśli będzie otwierała się na zewnątrz. Otwierając torbę od ciała nie trzeba przytrzymywać zamknięcia, więc ma się dwie ręce wolne, aby wykonywać zdjęcia. Również otwieranie torby na zewnątrz jest dobrym zabezpieczeniem przed złodziejami.

Słuchawki bezprzewodowe bluetooth dla sportowców

Słuchawki bezprzewodowe bluetoothMiędzy innymi dla amatorów biegania czy siłowni dobrym pomysłem na prezent są słuchawki Bluetooth. Kiedyś słuchawki bezprzewodowe, były tylko oparte na łączności radiowej, obecnie oprócz łączność Bluetooth są również słuchawki Wi-Fi, czy na łączność wykorzystująca podczerwień. Takie słuchawki służyć mają do rozmów oraz do słuchania muzyki. Niestety nie można włączyć nimi radia FM. Takie słuchawki są lekkie i przede wszystkim bezprzewodowe. Słuchawki Bluetooth umożliwiają rozmowę przez telefon, bez wyjmowania go z kieszeni, również niektóre modele maja panel sterowniczy na sobie. Wadą takiego sprzętu jest przede wszystkim konieczność ich ładowania. Kupując takie słuchawki jako prezent należy zwrócić uwagę na:

  • jakość dźwięków,
  • czas działania słuchawek,
  • zasięg,
  • rodzaj połączenia,
  • kształt nauszników

Niektóre słuchawki Bluetooth mają dodatkowe funkcje takie jak:alarm głosowy,obsługa dwóch telefonów,ponownie wybieranie numeru i redukcję szumów.


Szczegółowe informacje dotyczące poruszanych zagadnień:

  • Arkas.pl – sklep internetowy oferujący uchwyty do TV oraz słuchawki bluetooth
  • Gadzetomania.pl – blog poświęcony nowym technologiom i gadżetom elektronicznym
  • Sklepidealny.pl – sklep internetowy sprzedający kamery sportowe Xiaomi Yi

Podsumowanie

Rynek oferuje wiele gadżetów oraz elementów, które mogą być dobrym pomysłem na prezent dla aktywnej osoby. To co można jej kupić zależy szczególnie od tego jaki sport ta osoba uprawia.

Dodaj komentarz