Prawidłowe rozliczenie Milog

Milog jest to skrócona nazwa ustawy o niemieckiej płacy minimalnej. Zgodnie z tą regulacją każdy pracownik, który pracuje na terenie Niemiec musi zarabiać określoną ustawowo stawkę za godzinę pracy. Regulacja ta nie dotyczy tylko osób przyjeżdżających do pracy na teren Niemiec, ale także przewoźników i spedytorów działających na terenie Niemiec.

Milog w praktyce

rozliczanie milogMilog dotyczy kierowców świadczących usługi przewozu towarów na teren Niemiec lub z Niemiec do innych krajów. Milog dotyczy także przewozów kabotażowych. Regulacja Milog dotyczy wszystkich przewoźników posiadających licencję na przewóz towarów na terenie Unii Europejskiej. Regulacja Milog zgodnie z najnowszą interpretacją Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej nie dotyczy przewozów tranzytowych przez teren Niemiec. Rozliczanie Milog zawsze zaczynamy od rejestracji kierowcy w niemieckim systemie celnym. Rejestracji można dokonać przez internet i trwa do maksymalnie 5 minut. Bardzo istotne jest, że nie musimy rejestrować kierowcy za każdym razem kiedy wyjeżdża do Niemiec. Rejestracji trzeba jednak dokonywać raz na pół roku. Milog zawiera wiele składowych. Do wyliczeń Milog potrzebne jest użycie wielu zmiennych. Podstawowymi parametrami mającymi wpływ na wielkość pensji jest ilość godzin spędzonych przez kierowcę na terenie Niemiec oraz ilość nocy spędzonych przez kierowcę na terenie tego kraju. Trzeba tutaj pamiętać, że godziny pracy liczymy od momentu wjazdu kierowcy na terytorium Niemiec.

Jeżeli kierowca wyjeżdża do Niemiec z towarem i spędza tam 4 godziny należna mu pensja jest wartością minimalnej niemieckiej stawki godzinowej pomnożone razy 4. Nie jest tutaj istotne, że na przykład: kierowca jechał 3 godziny o godzinę spędził na rozładunku towaru. Czas bezczynności związany z obsługą ładunku jest zaliczany jako czas pracy kierowcy.