Przejdź do treści

Precyzyjny pomiar czasu i inne elementy zawodów sportowych

O ile aktywność fizyczna staje się modna w ostatnim czasie, o tyle uczestnictwo w zawodach sportowych jako widz i kibicowanie jest bardzo popularne już od dawna. Oczywiście zapał kibiców się nie zmienia, zmieniają się tylko rozwiązania stosowane na zawodach sportowych. Mają one oczywiście na celu uprzyjemnić oglądanie i zachęcić do częstszego przybywania na stadion.

Krzesełka stadionowe i ich znaczenie

trybuny sportowe z krzesełkamiWybierając się na jakiekolwiek zawody sportowe, jako widz oczywiście, mamy w założeniu, że będziemy siedzieć na trybunach i zagrzewać drużyny i zawodników do walki. Nie zastanawiamy się nad tym, jednak niezwykle ważne jest to, jakie krzesełka zostały zamontowane na wybranym przez nas stadionie. Nie zwracamy na to uwagi, jeśli są wygodne. Wtedy nic nie zakłóca nam oglądania. Z całą pewnością jednak, jeśli siedzenie będzie dla nas niekomfortowe, to właśnie na siedziska stadionowe zwrócimy szczególna uwagę. Na każdym stadionie wybrane krzesełka są do siebie bardzo podobne. Różnią się jedynie kolorem. Wszystkie wykonane są z tworzywa sztucznego. Jest to najwygodniejszy w utrzymaniu czystości materiał, który jednocześnie odznacz się również dużą wytrzymałością. Zastosowane krzesła stadionowe muszą być również odporne na działanie czynników pogodowych. Jeśli używane byłyby krzesła z obiciem, deszcz mógłby narobić znaczących szkód. Oczywiście zupełnie inaczej sprawa wygląda na halach sportowych krytych. Wtedy nie ma przeciwwskazań ku temu, jednak siedzenia tapicerowane wymagają co jakiś czas prania i czyszczenia. Krzesełka stadionowe mogę być również w wydaniu z oparciem, albo bez niego. Faktycznie tutaj jest już spora różnica. Jeśli widowisko sportowe trwa ponad dwie godziny, z całą pewnością siedzenie bez możliwości oparcia się, może być dla nas uciążliwe. Zdecydowanie zatem bardziej pożądane dla nas będą krzesła z oparciem. Kto wie, może to właśnie niewygodne krzesła zadecydują o tym, że nie wrócimy już na ten stadion i wybierać będziemy zawody organizowane gdzie indziej.

Pizza i inne dodatkowe atrakcje na zawodach

pizza na telefonO tym czy wyjdziemy zadowoleni z danych zawodów z całą pewnością zadecydują wyniki zawodników. Jednak organizatorzy różnych wydarzeń sportowych wiedzą, że warto zadbać o klienta w odpowiedni sposób i mieć możliwość umilenia mu oglądania, albo zrekompensowania ewentualnej porażki. Są to takie elementy jak:

  • punkty gastronomiczne
  • telebimy
  • system nagłaśniający
  • atrakcje dla dzieci

Dobrym zabiegiem stosowanym na stadionach jest zadbanie o stanowiska z żywnością. Oczywiście nie chodzi tutaj o otwarcie sklepu spożywczego na terenie stadionu, a raczej o punkty gastronomiczne. Należy oczywiście ich asortyment dostosować do różnych preferencji. Najpewniej będzie zorganizowanie miejsca, w którym oferowane jest jedzenie typu fast food. To właśnie hamburgery i pizza są dzisiaj najpopularniejsze, zwłaszcza w dużych miastach jak Bydgoszcz. I to one kojarzą się ze spędzaniem czasu na zawodach sportowych. Oczywiście nie powinno również zabraknąć popcornu. Oglądając mecz w domu, kupujemy sobie chipsy. Dlatego jeśli damy naszym klientom możliwość kupienia popcornu, zadecyduje to o tym, że poczują dodatkową wyjątkową atmosferę zawodów. Zawody sportowe gromadzą wokół siebie zazwyczaj całe rodziny, dlatego należy również pamiętać o najbardziej wymagających z nich, czyli o dzieciach. O tym w jakich nastrojach wyjdą rodzice decyduje głównie dobre samopoczucie dziecka. Dobrze będzie zatem zaopatrzyć się w stoisko z watą cukrową i ze słodyczami. To zawsze wpływa na pozytywną opinię dzieci i poprawia im humor. Ważne będą również telebimy, na których każdy widz będzie mógł zobaczyć zbliżenia na zawodników i powtórki kluczowych momentów zawodów.

Sprawiedliwy pomiar czasu na zawodach

elektroniczny pomiar czasuZawody sportowe związane są z osiąganiem przez zawodników określonych wyników, które zadecydują o ich miejscu zdobytym podczas zawodów. Dlatego właśnie wyniki i czas konkurencji powinien być rejestrowany w jak najdokładniejszy sposób. Będzie to możliwe zdecydowanie kiedy zastosowany zostanie elektroniczny pomiar czasu. Oczywiście maszyny również mogą się mylić, jednak z małym prawdopodobieństwem. Plusem elektronicznych zapisów jest to, że zostaną ona zapisane i w każdej chwili możemy je zweryfikować. Poza zapewnieniem zatem odpowiedniego elektronicznego wyposażenia, które wpłynie na wygodę widzów, należy również zainwestować w odpowiedni system rejestrujący wyniki.


Informacje związane z tematem artykułu dostępne są na:

  • Czasnachip.pl – strona internetowa firmy oferującej elektroniczny pomiar czasu
  • Fit.pl – portal internetowy dla aktywnych ludzi uprawiających sport
  • Ambar.bydgoszcz.pl – strona internetowa prezentująca pizzerię z Bydgoszczy
  • Siedziskasportowe.pl – witryna internetowa firmy tworzącej krzesełka i trybuny sportowe

Podsumowanie artykułu

Poza odpowiednim zapleczem gastronomicznym, na każdym stadionie powinno być niezbędne wyposażenie elektroniczne. Zależy nam na tym, żeby jak najwięcej słyszeć i widzieć wszystkie ważne momenty, bez względu na to, w którym miejscu trybun się znajdujemy. Dlatego niezbędne będzie zapewnienie odpowiedniego systemu nagłaśniającego, zwłaszcza, żeby słyszeć komentarze sportowe oraz podczas przerw muzykę.