Przejdź do treści

Precyzyjny termometr do wędzarni

Proces wędzenia musi być ściśle kontrolowany przez osobę zajmująca się produkcją. Podczas tego procesu wystarczy chwila nieuwagi i cała partia produktów może nie nadawać się do spożycia. W tym procesie konieczne będzie więc stosowanie specjalistycznych termometrów. Urządzenia te są konieczne w każdej wędzarni i pełnią tam niezwykle istotną funkcję. 

Sprawdzone mierniki temperatury w wędzarniach 

termometry sklep internetowyNa dzień dzisiejszy rodzajów termometrów stosowanych w wędzarniach jest naprawdę dużo. W ofercie różnych sklepów znaleźć możemy termometry przewodowe, bezprzewodowe czy wkręcane. Każdy z nich ma jednak jedno podstawowe zadanie – muszą precyzyjnie pokazywać temperaturę powietrza (oraz dymu) panującą wewnątrz wędzarni. Jeśli chodzi o zakup urządzeń jakimi są termometry sklep internetowy jest najlepszym miejscem, w którym możemy zakupić tego typu urządzenia. Na dzień dzisiejszy największą popularnością cieszą się termometry, które są wyposażone w bezprzewodową sondę. Taka sonda jest umieszczana wewnątrz wędzarni i wysyła sygnał z informacją o aktualnym stanie temperatury. Niekiedy spotkać się można z wersjami wkręcanymi. Posiadają one długi gwint, który wchodzi wgłąb wędzarni. Temperaturę z takiego termometru odczytujemy ze słupka rtęci. Obecnie niemal każdy termometr używany w wędzarniach dysponuje szerokim zakresem przedstawianych temperatur. Osobiście termometr z najmniejszą skalą z jakim się spotkałem pokazywał wartości do 120 stopni Celsjusza. 

Niektóre wersje termometrów mogą pokazywać wartości przekraczające nawet 200 stopni Celsjusza. Takie termometry są jednak stosowane dość rzadko. Tak czy inaczej kontrolowanie temperatury w wędzarniach jest niezwykle istotne. Wystarczy kilka stopni więcej i nasz produkt będzie zbyt wysuszony. Z kolei za niska temperatura sprawi, że nie będzie on odpowiednio uwędzony.