Produkcja lin i potrzebne maszyny

 

Sprzedaż lin w Polsce jest bardzo duża, dlatego warto jest zająć się jej produkcją. Jednak jako producent będziesz potrzebował surowca lub półproduktów, a także maszyn. Wyróżnia się trzy typy maszyn, jednak konieczne są tylko dwa. Ich koszt zwraca się w przeciągu trzech lat. Działają w oparciu o energię elektryczną, dlatego eksploatacja jest względnie tania. Oczywiście zależy to od aktualnych cen energii elektrycznej.

Jak produkować liny?

producent linPółprodukty lub surowiec na liny najlepiej jest kupować od importerów, ponieważ w Polsce często nie ma do nich dostępu. Dlaczego? Często są to materiały, które powstają naturalnie nie w naszym klimacie, na przykład bawełna lub nitki z liści palmowych. Jeśli wybierzesz taką drogę, będziesz potrzebował maszyny, która przerobi je na cieniutkie sznureczki, z których zaplata się liny. Jednak nie każdy producent lin korzysta z surowców, ponieważ wybiera półprodukty. Wtedy potrzebne Ci są dwa urządzenia. Maszyna do plecenia małych linek. Dzięki temu można łatwo zrobić linę. Druga maszyna jest niezbędna, aby dopuścić linę do sprzedaży. Trzeba określić, jaką ma wytrzymałość. Jest to prasa, która wytwarza nacisk na dany odcinek. Zapamiętuje się moment, w którym lina pęka. Nacisk przeliczany jest bezpośrednio na obciążenie stałe, a także szarpnięcie. Takie informacje są niezbędne, zwłaszcza w linach specjalistycznych, na przykład do wspinaczki górskiej lub ratownictwa medycznego.

Inwestując około piętnastu tysięcy złotych w sprzęt oraz pięciu tysięcy w surowce lub półprodukty możesz zając się produkowaniem lin. Zastanów się, jakie liny zaczniesz tworzyć na początku. Może okazać się, że jest w Twoim regionie jakaś branża, która potrzebuje mocnych i trwałych lin, a musi je kupować przez Internet lub u importerów z wysokimi marżami.