Przemysłowe lakierowanie dobrym pistoletem

Wykonując malowanie elementów podczas procesu produkcji należy posiadać do tego odpowiednie urządzenia. Decydując się na ich zakup musimy być pewni, jakim sposobem chcemy malować, a także jakie przedmioty będą poddawane temu procesowi. Jednym z dobrych sposobów koloryzowania są pistolety do lakierowania.

Nadawanie koloru pistoletem do lakierowania

pistolety do lakierowania proszkowegoNa rynku dostępnych jest kilka rodzajów pistoletów, które pomagają malować elementy produktu przemysłowego. Jednym z nich jest pistolet elektrokinetyczny, którego zadaniem jest nakładanie fabr posiadających dostateczną zdolność elektryzacji na uziemione przedmioty. Pistolety do lakierowania proszkowego działają na takiej zasadzie, że farba proszkowa jest doprowadzana przez komorę mieszania do rurki ładującej. Tam proszek jest poddawany przyspieszeniu i wiruje za pomocą sprężonego powietrza. Gdy farba przechodzi przez rurkę, otrzymuje ładunek elektryczny, a jej cząstki przyciągane są do uziemionych przedmiotów, które mają zostać pomalowane. Takie urządzenia są idealne do malowania elementów o niecodziennych kształtach, do powierzchni wewnętrznych, a także do elementów drucianych oraz do napraw powierzchni już wcześniej pomalowanych. Takie pistolety najczęściej są ręczne i posiadają pojemnik na farbę proszkową. Ich zaleta to konstrukcja, która jest prosta i gwarantuje niezawodność, łatwe nakładanie farby oraz niewielkie koszty inwestycyjne całego stanowiska. Producenci takich pistoletów robią wszystko, aby każdy kolejny model był w pewnym stopniu ulepszony i wykonywał swoją pracę jeszcze lepiej, niż jego poprzednik.

Takie pistolety to idealne rozwiązanie do wielu zakładów przemysłowych i dla przedsiębiorstw. Spośród dużego wyboru każdy pracodawca z pewnością znajdzie coś, co będzie odpowiednie do charakteru pracy jego pracowników, a także będzie się nadawać do malowania wszystkich elementów, które tego wymagają.