Przeprowadzki – jak przewozić antyki

Przeprowadzka jest czasem trudnym, pod względem psychicznym oraz fizycznym. Rozstanie się z miejscem, do którego staliśmy się przywiązani powoduje, iż nie zawsze pamiętamy o wszystkich koniecznych szczegółach. Duża ilość rzeczy powoduje, iż pakujemy wszystko w szybkim tempie, nie zważając na wartość materialną oraz sentymentalną, jednak w momencie rozpakowywania – zniszczona cenna rzecz może spowodować nawet rozpacz oraz utratę pięknych wspomnień z nimi związaną.

 

transportPrzeprowadzka

Podczas przeprowadzki duża ilość wyposażenia naszych mieszkań ulega mechanicznemu uszkodzeniu podczas transportu. Szczególną uwagę należy zwrócić w tym momencie na antyki, które posiadają dużą wartość materialną i niejednokrotnie są bardzo podatne na wszelkie uszkodzenia. Warto zadać pytanie, jakie działania prewencyjne podjąć, aby skutecznie zapobiec uszkodzenia naszych cennych antyków zakupionych w Rosenthal?

 

Usługi przeprowadzkowe – komfort czy zbędny koszt

Niezwykły komfort uzyskujemy w momencie skorzystania z usługi firmy transportowej, która posiada w swojej ofercie pakowanie, przewóz oraz rozpakowywanie. W wyniku tego, każdy element zostanie zabezpieczony z należytą starannością, adekwatnie do jego rodzaju. Usługi transportowe również w swojej ofercie posiadają możliwość indywidualnego przewozu cennych rzeczy, co znacznie zwiększa bezpieczeństwo antyków. Jednak, o fakcie oraz wartości – warto poinformować usługobiorcę wcześniej, w celu przygotowania odpowiedniego zabezpieczenia dla antyków.
Skorzystanie z usług transportowych, ma również pozytywny aspekt finansowy, gdyż stworzymy dodatkowe oszczędności poprzez brak konieczności zakupu odpowiednich elementów koniecznych do przewozu jak pudła oraz folie.

 

usługi transporotweRodzaje przeprowadzek

Istnieją dwa rodzaje przeprowadzek, jakie możemy dokonać – samodzielnie lub skorzystać z usługi transportowej. Niezależnie od podjętej od nas decyzji – warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które skutecznie zabezpieczą nasze antyki oraz wyeliminują skutecznie nasz strach.

zestaw przeprowadzkaKluczowe rady podczas transportu antyków i cennych elementów:

1. Dokładny ogląd obiektu

W przypadku, gdy następuje transport naszych antyków należy dokładnie obejrzeć obiekt pod względem sprawdzenia czy pewne elementy można okręcić. Szczególnie warto zwrócić uwagę na wszystkie dokręcane elementy ozdobne, które podczas transportu mogą ulec zniszczeniu, przy okazji uszkadzając pozostałe elementy antyku. Jeżeli istnieje możliwość warto odkręcić ewentualne szkiełka lub inne dodatkowe elementy.

2. Zabezpieczenie zewnętrzne

Kolejnym krokiem jest zabezpieczenie każdego pojedynczego elementu – folią bąbelkową, która będzie amortyzować nasz antyk podczas transportu. Folię bąbelkową możemy zakupić między innymi w internecie. W celu dodatkowego zabezpieczenia w trosce o transport antyku w nienaruszonym stanie – istnieje również możliwość wykorzystania waty lub gąbki, która również skutecznie amortyzuje przed uszkodzeniami mechanicznymi.
3. Ceramika – pojedyncze zabezpieczenia

W przypadku transportu talerzy, misek oraz filiżanek – należy każdy element zabezpieczyć oddzielnie, przekładając pomiędzy nimi kartki papieru, co znacznie zmniejszy tarcie pomiędzy naszymi cennymi elementami. Zniszczenie delikatnej porcelany jest niemożliwe do naprawienia, dlatego odpowiednie zabezpieczenia są w tym przypadku niezwykle ważne.
4. Pudełko – napis ostrzegawczy

W związku z dużą ilością rzeczy do transportu, istnieje możliwość pomylenia pudełek lub walizek. W celu uniknięcia tego, należy pudełko opisać. Napis na pudełku będzie sygnałem ostrzegawczym przed umieszczeniem jego w miejscu niebezpiecznym np. pod innymi pudełkami. Pudełko z napisem szkło lub ostrożnie powinno być transportowane oddzielnie, w miejscu w którym nie istnieje możliwość dodatkowego stłuczenia przez pozostałe i bardziej wytrzymałe przedmioty.

 


 

 

kartonyWięcej informacji:

  • Ewro – przeprowadzki – firma z Poznania oferująca przeprowadzki
  • Murator dom – porady budowlane
  • Tanie przeprowadzki Warszawa – firma oferująca usługi transportowe szczególnie przeprowadzki
  • Defanti – firma zajmująca się handlem antykami firma takich jak Rosenthal oraz Miśnia

 


 

 

usługi przeprowadzkaW momencie, gdy obawiamy się o nasze cenne rzeczy materialne, istnieje możliwość wykupienia dla nich ubezpieczenia. W przypadku ulegnięcia przez nich uszkodzenia, ubezpieczyciel zgodnie z ustaloną umową – wypłaci nam odpowiednie odszkodowanie, które pokryje koszty naprawy.

W sytuacji, gdy nasze antyki ulegną uszkodzeniu i poinformowaliśmy usługobiorcę o ich wartości materialnej, firma dokonująca przeprowadzki powinna pokryć koszty zadośćuczynienia lub ich naprawy. W przypadku, gdy usługobiorca nie został odpowiednio poinformowany o przewożonej delikatnej oraz cennej zawartości – znacznie maleje jego odpowiedzialność w przypadku spowodowania uszkodzeń mechanicznych lub w niektórych przypadkach – nie jest zupełnie odpowiedzialny za zaistniałe zniszczenia.

6 thoughts on “Przeprowadzki – jak przewozić antyki

Dodaj komentarz