Przejdź do treści

Przestronne carporty ze szkła

Osoby, które są na etapie budowy domu, już w tym momencie planują wybudowanie garażu, jeżeli posiadają choć jeden samochód. Oczywiście murowany garaż będzie najlepszy, ale też pochłonie najwięcej kosztów, dlatego niektórzy szukają alternatywnych projektów.

Jak wygląda przeszklony carport?

przeszklone carportyMając samochód trzeba pomyśleć o miejscu w jakim będziemy go parkować. W mieście najczęściej jest to miejsce parkingowe pod domem, natomiast poza nim, przeważnie ludzie mieszkają w domach jednorodzinny i stawiają garaże obok budynku. Taki garaż może być ogrzewany i również może być wykorzystywany jako warsztat samochodowy. Alternatywą dla nich są znacznie tańsze przeszklone carporty, które szybciej się buduje. Nie każdy ma możliwość wybudowanie murowanego garażu na działce obok domu, dlatego na rynku pojawiło się sporo producentów, którzy oferują otwarte carporty. Ich konstrukcja jest bardzo prosta, ponieważ składa się z czterech belek, które stanowią podporę konstrukcji i dachu. Całość może być montowana zaraz przy elewacji budynku lub z dala od niego. Dodatkowo carporty mogą mieć ściany ze szkła, plastiku czy drewna. Dzięki takiemu osłonięciu, samochód wewnątrz będzie chroniony przed wiatrem, deszczem i także chłodem. Tego typu konstrukcje są wykonywane pod zamówienie, zatem po zgłoszeniu chęci zakupu i podaniu wymiarów, trzeba czekać maksymalnie kilka dni. Gotowy projekt montują pracownicy firmy, zatem w ciągu kilku godzin będzie postawiony garaż. Przeszklone carporty mogą mieć jedynie ściany ze szkła lub także dach, gdyż jest to do uzgodnienia.

Na rynku znajdziemy sporo rozwiązań na garaż przy domu i mogą one być wykonane z drewna, stali, aluminium czy szkła. Każdy będzie miał jakieś wady i zalety, ale na pewno jednym z lepszych będzie carport o stalowej konstrukcji z przeszklonymi ścianami.