Przejdź do treści

Regały metalowe do warsztatu

W przydomowych i profesjonalnych warsztatach znajduje się mnóstwo narzędzi, które potrzebują odpowiednich warunków przechowywania. To miejsce, gdzie zasady bezpieczeństwa są szczególnie ważne, ponieważ w pracy z narzędziami jest się szczególnie narażonym na nieszczęśliwe wypadki. Żeby odpowiednio zabezpieczyć i poukładać swój sprzęt przyda się regał.

Metalowy regał i jego przydatność

regały metaloweW warsztatach przechowujemy zarówno mniejsze gadżety typu śrubki, jak i duże sprzęty, takie jak piła lub zapasowe akumulatory. Regały metalowe oferują przestrzeń do bezpiecznego przechowywania narzędzi i są wytrzymałe. Dostępne na rynku regały potrafią udźwignąć razem nawet 700kg! Przeciętne obciążenie na jedną półkę wynosi 100kg, więc z pewnością utrzyma wszystkie nasze skrzynki i pudełka. Montowane w regałach półki są z reguły wykonane z drewna, ale występują również regały wykonane w całości z metalu – wszystko zależy od ich zastosowania. Elementy nośne regału, czyli słupy i półki to części wykonane z metalu. Popularnym rozwiązaniem jest lakierowanie ich farbami proszkowymi. Regały nie są niestety odporne na ubrudzenia, ale nie ma się czym zbytnio przejmować. Co to za warsztat, w którym wszystko jest idealnie czyste? Regał może być też użyty w innych celach – ze względu na swoją wytrzymałość świetnie sprawdzi się jako regał służący do przechowywania przetworów na zimę. Słoiki będą na takim regale bezpieczne, jeśli tylko został on poprawnie złożony. Montaż regału jest jednak tak prosty, że jego złożenie moglibyśmy powierzyć dziecku. Niektóre modele nie wymagają nawet użycia śrubek.

Metalowy regał nie jest może najbardziej ozdobnym meblem, ale jest niewątpliwie wytrzymały i przydatny. Jego funkcjonalność znacznie przewyższa potrzebę estetyczną. Roboczy, metalowy regał do warsztatu ma nam służyć, a nie ładnie wyglądać.