Przejdź do treści

Rejs jachtem w Chorwacji

Co roku spędzamy z przyjaciółmi wakacje w jakimś atrakcyjnym miejscu w Europie. Zazwyczaj były to wycieczki związane ze słodkim lenistwem na plaży. Czasami trochę pozwiedzaliśmy, ale na tym się kończyło. W tym roku postanowiliśmy zrobić coś dla odmiany zupełnie innego. Postawiliśmy na bardziej aktywny i nietypowy wypoczynek na wodzie. 

Nietypowe wakacje w Chorwacji

czarter jachtów ChorwacjaPływanie jachtem po dużym akwenie wodnym zawsze było poza moim kontekstem. Boje się wody, kiedy nie mam gruntu pod nogami, a tam na pewno tak by było. Okazuje się, jednak, że środowisko jest silniejsze od siły woli i dałam się namówić w tym roku na wypad na łódkę. Szukaliśmy odpowiedniego miejsca na tę wodną przygodę i okazało się, że jak chodzi o czarter jachtów Chorwacja jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc. A że jeszcze nigdy w Chorwacji nie byliśmy, klamka zapadła. Postanowiliśmy wynająć jacht z noclegiem dla szóstki osób. Czekają nas więc zupełnie inne wakacje, niż do tej pory. Miło zaskoczył nas fakt, że wyczarterowanie jachtu wychodzi taniej, niż zwykły nocleg. Wynika to po części z tego, że będziemy mieli na pokładzie osobę z patentem żeglarskim, która jest doświadczona w pływaniu po tak dużych akwenach. Chorwacja jest bardzo popularnym miejscem, jak chodzi o pływanie jachtami, dlatego, że ma bogato rozwiniętą i malowniczą linię brzegową. Co roku tysiące turystów czarterują jachty i wraz z rodzinami lub przyjaciółmi przeżywają niezapomniane wakacje. 

Wakacje wcale nie muszą oznaczać wylegiwania się plackiem na plaży. Dla odmiany można co jakiś czas zrobić coś innego i na przykład wybrać się na rejs wzdłuż jakiegoś atrakcyjnego państwa. Ja w tym roku wybieram się na rejs po Chorwacji. Razem z grupą przyjaciół wynajmujemy łódkę na której będziemy nocować.