Rodzaje apteczek metalowych

W biurach, hipermarketach, przedszkolach, szkołach czy na halach przemysłowych wymagany jest łatwy dostęp do środków opatrunkowych. Stanowią one niezbędny element apteczki. W takich miejscach powinna być ona odpowiedniej wielkości, trwała i solidnie wykonana, stąd wybór często pada na apteczkę metalową. Jakie są jej rodzaje?

Gdzie przyda się metalowa apteczka?

apteczka metalowaPrzepisy BHP, ale też zdrowy rozsądek podpowiadają, że w przestrzeni biurowej, domowej czy szkolnej w zasięgu ręki znaleźć się powinny bandaże, gazy czy plastry. Są one bardzo przydane podczas udzielania pierwszej pomocy w chwili wypadku. Pomagają zatamować krwawienie, unieruchamiają złamane lub zwichnięte kończyny, zabezpieczają ranę przed zakażeniem. Warto więc zawsze mieć do nich łatwy dostęp. Należy je jednak przechowywać w odpowiednim miejscu, poza zasięgiem dzieci. Odpowiednia do tego celu będzie apteczka metalowa. Wykonana jest najczęściej z blachy stalowej, malowana jest farbą proszkową, co zapewnia jej trwałość. Tego rodzaju apteczka jest najczęściej jednodrzwiowa, zamyka się ją na zamek (często bez kluczyka). Warto by posiadała co najmniej dwie przegrody, by łatwiej było utrzymać w niej porządek. Apteczki metalowe do kupienia są w różnych rozmiarach, dzięki czemu łatwo dopasować ją do własnych potrzeb. Jest ciekawym rozwiązaniem nie tylko dla przemysłu, ale też osób prywatnych (łatwo ją zawiesić na ścianie w domu poza zasięgiem dzieci). Apteczka metalowa może być również przewożona w samochodzie, autobusie lub ciężarówce, do czego zobligowany jest kierowca tych pojazdów.

Istotne są nie tylko odpowiednie środki opatrunkowe, które przydadzą się podczas udzielania pierwszej pomocy, ale też sposób ich przechowywania. W apteczce metalowej, która wyróżnia się trwałością, są one chronione przed promieniami słonecznymi i przed zniszczeniem.