Przejdź do treści

Rodzaje podkładów pod panele

  • przez

Wykorzystywanie paneli podłogowych ma bardzo duże znaczenie z punktu widzenia prowadzonych remontów, czy też aranżacji wnętrz. Nie mniej jednak warto jest mieć na uwadze wykonanie odpowiedniego typu izolacji. Izolacja pomiędzy panelem, a wylewką z betonu jest również ważna. W takim wypadku panel jest zabezpieczony przed ewentualną wilgocią. 

Praktyczne zastosowanie paneli podłogowych

polecane podkłady pod panele podłogowePonadto bardzo duże znaczenie ma to także w kwestii ewentualnego przepuszczania zimna. W sytuacji, gdy położymy panele podłogowe bez odpowiedniego podkładu możliwe jest odczuwanie chłodu, zwłaszcza wtedy, gdy podłoga w danym pomieszczeniu znajduje się na parterze. Z tego też powodu bardzo ważną rzeczą jest konieczność doboru odpowiedniego typu podkładu. Zazwyczaj, gdy kupujemy określony rodzaj paneli podłogowych sprzedawca proponuje nam określony typ paneli. Na tej podstawie bardzo łatwo możemy wybrać trwały produkt. Jeśli chodzi o polecane podkłady pod panele podłogowe powinny być one odpowiednio sprawdzone. Jest to bardzo ważne. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że uda nam się uzyskać odpowiedni efekt, w postaci dobrze wykonanej izolacji. Ponadto niezwykle duże znaczenie może mieć tutaj również wybranie odpowiedniej grubości podkładu. Im grubszy podkład wybierzemy, tym łatwiej będziemy mogli zabezpieczyć panele przed chłodem i wilgocią. Dlatego też grubsze podkłady polecane są do pomieszczeń, które szczególnie narażone są na te czynniki.

Warto jest jednak pamiętać o tym, że powinniśmy tutaj liczyć zarówno grubość samego podkładu pod panele, jak również grubość paneli. Bardzo istotną rzeczą jest bowiem to, aby w żaden sposób nie powodowało to określonej przeszkody w późniejszym otwieraniu oraz zamykaniu drzwi. W przeciwnym wypadku konieczne będzie rozpoczęcie dalszego etapu prac z tym związanych.