Przejdź do treści

Rodzaje toreb do rowerów górskich i szutrowych

 

Jazda rowerem górskim lub przełajowych daje wiele frajdy. Jednak chcąc być pewnym, że zabraliśmy wszystkie potrzebne rzeczy na wycieczkę, warto wyposażyć jednoślad w wysokiej klasy torby. Dzięki nim możemy nie tylko zabrać wszystkie potrzebne rzeczy, ale także zmienić wygląd roweru na wyprawowy. Dzięki montażowi wielu toreb na ramę i kierownicę  będziemy mogli startować także w ultramaratonach rowerowych.

Torebki i sakwy montowane do roweru

praktyczna torba na rower górskiJednym z elementów, który jest najczęściej montowany w rowerze, jest sakwa na górną część ramy. Dzięki trzem punktom mocowania tego typu praktyczna torba na rower górski może być niezwykle stabilna nawet podczas jazdy po wybojach. Dzięki mocowaniu w okolicach mostka roweru możemy w niej trzymać telefon, klucze czy portfel. Do tego typu sakwy bardzo często kupujemy także długie torby, mocowane pod górną rurą ramy. Dzięki ich kształtowi możliwe jest uzyskanie bardzo dużej pojemności, którą możemy wykorzystać no przewożenie narzędzi czy ubrań. Osoby, które chcą w jak największy sposób wykorzystać przestrzeń w środku trójkąta ramy, mogą zakupić torbę, szytą na wymiar. Ta sakwa w kształcie trójkąta to bardzo dobra alternatywa dla tylnych sakw, mocowanych na bagażnik. W wielu rowerach możemy także umieścić sakwy, które są przymocowane do tylnej części siodełka. Mocowanie to jest często ułatwione poprzez specjalnie zaprojektowane klipsy, dzięki którym sakwa staje się trwale unieruchomiona.

Popularność rowerów szutrowych, w których zamontowana jest kierownica szosowa, sprawia, że możemy na niej montować specjalne torby. Jedną z nich jest sakwa, którą przyczepiamy do kierownicy za pomocą odpowiednio zaprojektowanych rzepów. Do torebki tej możemy włożyć dokumenty i najpotrzebniejsze na wyprawie rzeczy.