Przejdź do treści

Rynek suplementów dla koni

  • przez

Suplementacja żywieniowa i zdrowotna jest często stosowana w celu zapobiegania niedoborom witamin, minerałów i elektrolitów lub poprawy stanu zdrowia lub wydajności. Rynek zdrowia ludzkiego jest przesycony suplementami, które jak zapewniają producenci robią wszystko, od równoważenia diety, poprawy wyników sportowych do łagodzenia problemów zdrowotnych.

Zdrowotne suplementy diety dla koni

skuteczne suplementy na stawy dla koniRynek suplementów dla koni podążył za tym przykładem, odnotowując znaczny wzrost w ciągu ostatnich 20 lat. Doprowadziło to do powstania przytłaczającego wachlarza suplementów dostępnych dla właścicieli/opiekunów koni. W USA i Wielkiej Brytanii przeprowadzono ocenę zainteresowania suplementami, która wskazuje na ich powszechne stosowanie. Podstawowe powody podawania suplementów to łagodzenie problemów zdrowotnych, zapobieganie ich występowaniu, modyfikacja zachowania, dostarczanie dodatkowych składników odżywczych dla osiągnięcia lepszych wyników oraz równoważenie diety. Badania wykazały, że elektrolity i skuteczne suplementy na stawy dla koni są najczęściej stosowane w Wielkiej Brytanii i USA. Odnotowano również podawanie wielu suplementów, przy czym niektóre konie otrzymywały do czterech różnych rodzajów suplementów. Ponadto, w ostatnich latach zwrócono uwagę na wybór suplementów, a niektóre badania dotyczyły źródeł informacji wykorzystywanych przez właścicieli/opiekunów koni przy wyborze suplementów.

Badania dostarczyły wielu cennych informacji na temat stosowania i postrzegania suplementów diety dla koni przez szeroką populację ich właścicieli/opiekunów. Najczęstszymi powodami stosowania suplementów były zwiększenie wydajności i zapobieganie schorzeniom stawów, przy czym większa liczba profesjonalistów podawała suplementy w celu zwiększenia wydajności w porównaniu z nieprofesjonalistami.