Siłownia – dobry pomysł na biznes?

Osoby myślące przedsiębiorczo co rusz wpadają na pomysły na biznes. Jednym z tych pomysłów może być pomysł założenia siłowni, bądź klubu fitness. Co jest potrzebne, aby stworzyć firmę, która odpłatnie oferuje dostęp do sprzętu, a także profesjonalny coaching?

Pomieszczenia.

pilkarzykiOczywiście, ważna jest lokalizacja, od tego zależy czy lokal będzie przynosił zyski. Należy postarać się wynająć miejsce, które będzie w centrum miasta, tak aby łatwo było do niego dotrzeć autobusem lub rowerem, nie warto także zapominać o osobach, które dojeżdżają własnym samochodem, więc trzeba pamiętać o miejscu do parkowania. Sam budynek powinien być odpowiednio duży, aby pomieścić cały sprzęt do ćwiczeń, a także szatnie z prysznicami, tak aby osoby ćwiczące mogły odświeżyć i przebrać po skończonym treningu.

Sprzęt.

Oczywiście jest to najważniejszy element siłowni, jednak jakie sprzęty są obowiązkowe, a jaki sprzęt można dokupić w miarę rozwoju firmy?

Najwięcej osób chodzi na siłownię po to, aby schudnąć, dlatego powinniśmy zaopatrzyć się w takie sprzęty jak:

  • rower stacjonarny,
  • orbitrek treningowy,
  • bieżnia.

Osobną kategorią klientów siłowni są osoby, które chcą budować tkankę mięśniową, dla takich osób musimy kupić osobny sprzęt, który wspomaga ćwiczenia mające na celu rozbudowę i utrzymanie mięśni. Najtańszym, a najbardziej popularnym sprzętem jest ławka na siłownie, która pozwala robić takie ćwiczenia jak brzuszki, a razem ze sztangą umożliwia budowę mięśni klatki piersiowej i bicepsów. Dodatkowo do ławki możemy dokupić także wyciąg, który również poszerza gamę możliwych ćwiczeń.

Personel.

silowniaNie możemy zapomnieć o odpowiednio wyszkolonym personelu. Należy pamiętać o trenerach, którzy będą dbali o prawidłowe wykonywanie ćwiczeń przez klientów, będą doradzali co należy zmienić, jak ułożyć harmonogram ćwiczeń, jak trenować, aby uniknąć kontuzji, a także co robić, aby osiągać co raz to lepsze rezultaty. Warto rozważyć zatrudnienie dietetyka, osoby, która będzie doradzała klientom co zmienić w swojej diecie, aby osiągnąć zamierzony efekt, bo jak wszyscy wiedzą, nie da się ćwiczyć i osiągać rezultatów, jednocześnie nie zmieniając swoich złych nawyków żywieniowych.

Oprócz personelu, który współpracuje z klientem, powinniśmy zastanowić się, czy posiadamy odpowiednie umiejętności, aby zarządzać firmą, czy jednak powierzyć zarządzanie finansami księgowej. Taka decyzja jest zależna od kompetencji właściciela.

Jak przyciągnąć klientelę?

Jeśli planujemy założyć naszą siłownię w większym mieście to musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli konkurować z innymi podobnymi firmami z miasta. Możemy zaoferować naszym klientom karnety, bądź specjalne wejściówki rodzinne, dzięki czemu spędzanie czasu na siłowni będzie tańsze niż w innych siłowniach. Możemy także spróbować przyciągnąć klientów dając im to, czego nie znajdą w innych tego typu lokalach – np. piłkarzyki sklep (opcja kupna). Ciekawym pomysłem może być oferta masażu po skończonym treningu, aby odprężyć mięśnie.

Jeśli uważasz, że to dobry pomysł, wystarczy zakupić stół do masażu, przygotować dodatkowe pomieszczenie oraz zatrudnić masażystkę lub masażystę. Zostało udowodnione naukowo, że jeśli po wytężonym wysiłku fizycznym skorzystamy z sauny lub właśnie masażu, to unikniemy zakwasów i chętniej będziemy ćwiczyli w kolejnych dniach. Masaż świetnie koi ból i uspokaja nerwy, dzięki czemu czujemy się wypoczęci nawet po wyczerpującym treningu na którym daliśmy z siebie wszystko.

Powyższy tekst to tylko ciekawy pomysł założenia siłowni, jeśli wpadłeś na podobny pamiętaj o dokładnej analizie rynku w swoim mieście, życzę powodzenia!

Dodaj komentarz