Przejdź do treści

Skorzystałam z leczenia pijawkami w dobrej cenie

Od dłuższego czasu męczyłam się z bólami reumatycznymi. Próbowałam sobie z tym radzić na wiele sposobów. Niestety bóle co chwila ustępowały, ale po kilku maksymalnie kilku tygodniach wracały ze zdwojona siłą. W końcu jedna z koleżanek widząc jak bardzo się męczę, zaproponowała mi niestandardowe leczenie pijawkami. Początkowo, nie mają odpowiedniej wiedzy na ten temat, podeszłam do tematu dosyć sceptycznie.

Na co pomagają pijawki?

niedrogie leczenie pijawkami - na co pomagaKoleżanka poleciła mi niedrogie leczenie pijawkami – Na co pomaga takie leczenie dowiedziałam się z poleconej przez nią książki. Okazało się, że pijawki pomagają nie tylko w leczeniu żylaków, ale także bólów reumatycznych (takich jak moje), przewlekłych bólów głowy, hemoroidach, problemach ze zbyt wysokim ciśnieniem krwi, a nawet wrzodach żołądka i dwunastnicy. Dowiedziałam się, że leczenie pijawkami bardzo często stosuje się jako wspomaganie leczenia farmakologicznego. W dodatku faktycznie jest ono niedrogie, ponieważ jeden zabieg związany z przystawianiem pijawek kosztuje zaledwie kilkadziesiąt złotych. W związku z tym, zdecydowałam się skorzystać z dobrej rady koleżanki i zapisałam się na takie leczenie. Muszę przyznać, że bardzo szybko przekonałam się, że to było bardzo dobre rozwiązanie. Na miejscu dowiedziałam się, że taki zabieg profesjonalnie nazywa się zabiegiem hirudoterapii i w zależności od problemów z jakimi się zgłaszamy może trwać od pół godziny do trzech godzin.

W moim przypadku zabieg trwał około godziny. Byłam z niego bardzo zadowolona, ponieważ był w pełni bezpieczny i bezbolesny. Przed badaniem miałam wykonanych wiele badań związanych z gęstością krwi, w tym morfologię. To bardzo ważne, ponieważ zabiegi te rozrzedzają krew i w przypadku kiepskich wyników morfologii należy się wstrzymać z leczeniem do czasu polepszenia wyników.