Ślubny biznes czyli jak zarobić na ślubach

Wesele to chyba jedna z nielicznych okazji na którą Polacy nie boją się wydawać pieniędzy i na której nie chcą oszczędzać, a to jakby nie patrzeć jest doskonała okazja na zarobienie pieniędzy dla osób, które w branży ślubnej chcą zacząć działać, jako że możliwości jest co najmniej kilka, warto wiedzieć co się najbardziej opłaca i w jakiej dziedzinie będzie najłatwiej się odnaleźć.

Zdjęcia ślubne – jak na tym zarobić?

fotograf ślubnyZdjęcie ślubne to nieodzowny element każdego wesela, nad wyborem tego jak owe zdjęcia moja wyglądać i jaka wersja zdjęć ma być wykonane przyszli małżonkowie potrafią się zastanawiać tygodniami W gruncie rzeczy trudno się temu dziwić, bo jakby nie patrzeć to właśnie te zdjęcie maja być dla nich pamiątka tego niezwykłego dnia na całe życie, ale skoro jest to tak ważny element organizacyjny to jakby nie było jest on tez dość kosztowny, bo ceny zdjęć ślubnych, w zależności od wykonawcy i tego jakie jest to dokładnie zlecenie, potrafią zaskoczyć, jednak jakby nie było, patrząc na to z drugiej strony dla wykonawcy takich zdjęć jest to spora szansa na zarobek. I w gruncie rzeczy nie trzeba być wcale po specjalnej szkole by zawód ten móc wykonywać, co zatem trzeba wiedzieć, by na zdjęciach ślubnych zarobić?

Fotograf ślubny – co należy wiedzieć

fotografJak już zostało powiedziane, by wykonywać ten zawód nie trzeba być wcale po żadnej specjalnej szkole, nie oznacza to jednak, ze każdy się do tego nadaje, bo jako, ze jest to tak zwany zawód artystyczny to trzeba mieć tez trochę talentu i wyczucia, by potrafić na zdjęciach uchwycić ulotną chwile. Oczywiście technika tez ma tu znaczenie, ale robienia zdjęć można się nauczyć. Co jeszcze jest istotne? Przede wszystkim odpowiedni sprzęt, bo do robienie profesjonalnych zdjęć, należy mieć profesjonalny aparat i trzeba się liczyć z tym, ze może to być całkiem kosztowna inwestycja. Kiedy mamy odpowiednie zaplecze i przygotowanie, należało by się także zatroszczyć o skonstruowanie odpowiedniej oferty, bo jak było wspomniane rodzajów zdjęć ślubnych jest kilka i tak naprawdę dobry fotograf wykonuje je wszystkie. Co zatem powinno się znaleźć w naszej ofercie?

  • fotografia ślubna (uroczystość, wesele),
  • fotografia studyjna,
  • fotografia plenerowa,
  • reportaż ślubny.

To właśnie od tego jaka będziemy mieli ofertę w dużej mierze zależy to czy zarobimy i ule zarobimy, bo wiadomo, ze reportaż ślubny zawsze jest dodatkową usługa, a co za tym idzie zarobimy więcej niż tylko przy zwykłych zdjęciach z wesela. Pamiętajmy także o tym, by przygotować portfolio z wykonanymi przez siebie zdjęciami, bo zwykle kliencie chcą się z nim zapoznać. Tym no co jeszcze należy zwrócić uwagę jest konkurencja, wiadomo, ze w większych miastach jak na przykład Wrocław fotografów ślubnych będzie więcej, dlatego za nim zdecydujemy się rozpocząć swoja działalność w tej branży sprawdźmy jak w okolicy wyglądał sytuacja na rynku fotograficznym.

Jakie auto do ślubu – czyli wymagania pary młodej

auto do ślubuCzasy w których do ślubu państwo młodzi jechali własnym samochodem przystrojonym balonami już praktycznie minęły, obecnie to w jaki sposób para młoda zajedzie pod kościół ma duże znaczenie, dlatego kolejnym elementem, na który wydaje się całkiem sporo pieniędzy jest wynajem odpowiedniego auta. I to znowu jest sposobność dla osób, które szukają szansy na zarobek w branży ślubnej. Jako, ze oczekiwania przyszłych małżonków bywają bardzo różne jeśli chodzi o odpowiedni samochód, dlatego akurat jeśli chodzi o tą branże to trudno wskazać jakieś konkrety, jednak nie mniej jest kilka zasad, które na pewno pomogą osobie zakładającej własną wypożyczalnie.

Samochód do ślubu – czyli co trzeba wiedzieć o wypożyczalni

samochód do ślubuTak jak było wspomniane oczekiwania klientów jeśli chodzi o samochód do ślubu bywają bardzo różne , w dużej mierze zależy to od rejonu w jakim uroczystość jest organizowana, bo inne trendy są jeśli chodzi o samochodu do śluby w Poznaniu inne w łodzi, drugim z czynników mających na to wpływ są gusta samych nowożeńców, a i te bywają bardzo rozbieżne. Dlatego jeśli chodzi o kompletowanie floty samochodów, to warto postawić na te rozwiązania jakie cieszą się największym rozwiązaniem, czyli biała limuzyna i stare auta w stylu retro, które zwłaszcza w ostatnich latach stały się bardzo modne.


Więcej o ślubnym biznesie można znaleźć na:

  • Marekpodolczynski.com – profesjonalne zdjęcia ślubne, jak i zdjęcia ślubu i wesela
  • Muzycyweselni.pl – serwis z ogłoszeniami muzyków grających na weselach
  • Polrental.pl – wynajem i wypożyczalnia samochodów ekskluzywnych z Warszawy

Podsumowując temat

Na ślubach można zarobić, jednak działalność w branży ślubnej jak i w każdej innej niesie za sobą pewne ryzyko, dlatego zakładając własny biznes trzeba wszystko sobie dokładnie zaplanować.