Przejdź do treści

Spływ kajakowy dobrym sposobem na urlop

W poszukiwaniach pomysłów na tegoroczne wakacje wybrałam się w podróż po różnych stronach internetowych. Znalazłam ostatecznie kilka nietypowych możliwości, spośród których wybrałam jedną. Zależało mi przede wszystkim na tym, żeby spędzić aktywnie kilka dni na łonie natury, nie wyjeżdżając z Polski. Chciałam przeżyć co nietypowego, bo morze i góry już mi się znudziły.

Aktywne wakacje w kajaku

spływy kajakowe po WkrzeCo roku na wakacje jeździłam albo nad morze, albo w góry, albo tu i tu. Zawsze był to udany czas, bo spędzony z przyjaciółmi, jednak w tym roku postanowiliśmy trochę urozmaicić urlop i znaleźć jakąś mniej typową formę spędzenia wolnego czasu. Przeszukałam więc Internet w celu znalezienia inspiracji i ostatecznie ja znalazłam. Bardzo spodobały nam się spływy kajakowe po Wkrze, z kilku względów. Po pierwsze, mamy tam stosunkowo niedaleko, po drugie- jest tam pięknie, a po trzecie- jest to naprawdę przyjemny sposób spędzania wolnego czasu. Co prawda nikt z nas nie miał okazji jeszcze uczestniczyć w spływie, ale słyszałam od znajomych same pozytywne opinie. Okolice, przez które płynie Wkra, są jednymi z najbardziej malowniczych miejsc w kraju. Szykuje się więc prawdziwa uczta dla zmysłów. Na pewno mocno odpoczniemy od codzienności. Kajaki wynajmujemy od firmy, która organizuje też dla nas przewóz bagaży. Po drodze będziemy zatrzymywać się na noc na kilku polach namiotowych. Spływ będzie trwał pięć dni, natomiast damy sobie w tym czasie co najmniej dzień przerwy od wiosłowania.

Pośród różnych możliwości na spędzenie wakacji, w tym roku postanowiliśmy z przyjaciółmi zrobić coś nietypowego. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na spływ kajakowy po rzece Wkrze. Są tam malownicze okolice, cisza i spokój, więc aktywnie, na łonie natury, możemy spędzić wolny czas.