Przejdź do treści

Sposób na szybką sprzedaż mieszkania

  • przez

Za kilka tygodni miałam na stałe wyjechać zagranicę. Dosłownie z dnia na dzień dostałam wiadomość, że dostałam w spadku mieszkanie. Nie potrzebowałam go, bo i tak nie zamierzałam tutaj mieszkać ani nigdy wracać. Natomiast „zastrzyk” gotówki bardzo by mi się przydał. Musiałam tylko szybko sprzedać to mieszkanie, żeby wyrobić się ze wszystkimi formalnościami przed wyjazdem.

Sprzedałam mieszkanie przez agencję nieruchomości

jak szybko sprzedać mieszkaniePonieważ nie miałam pod tym względem żadnego doświadczenia, zadzwoniłam do mojej przyjaciółki i zapytałam się jej, jak szybko sprzedać mieszkanie? Podpowiedziała mi, abym skorzystała z usług sprawdzonego i renomowanego biura nieruchomości. Według niej, był to najlepszy sposób na szybką sprzedaż mieszkania. Agent nieruchomości zająłby się wszystkimi formalnościami, a także poszukiwaniem klientów. Może on także pomóc w prawidłowej wycenie domu. Jeśli cena będzie odpowiednia, mieszkanie sprzeda się naprawdę szybko. Postanowiłam skorzystać z jej podpowiedzi. Jeszcze tego samego dnia zadzwoniłam do polecanego przez nią biura nieruchomości. Agent przedstawił mi bardzo interesującą ofertę. Postanowiłam z niej skorzystać i w ciągu dwóch dni skompletowałam wszystkie dokumenty na podstawie których, pośrednik mógł się zająć dla mnie sprzedażą mieszkania. Dzięki temu nie musiałam sama szukać klientów ani poświęcać czasu na załatwianie formalności urzędowych.

Na szczęście wszystko się udało. W ciągu trzech tygodni mój pośrednik nieruchomości znalazł klienta na moje mieszkanie i doszło do podpisania umowy przedwstępnej. W ciągu następnego tygodnia kupujący załatwił sprawy z kredytem hipotecznym, a ja musiałam się tylko stawić u notariusza, aby mógł on sporządzić akt notarialny. Wtedy też podpisałam umowę kupna sprzedaży.