Przejdź do treści

Sprawdzone wózki inwalidzkie

  • przez

 

Niepełnosprawność nie musi oznaczać zamykania się w domu, rezygnowania ze znajomych, robienia zakupów, czy też prostych przyjemności. Jednak by tak nie było konieczny jest zakup odpowiedniego pojazdu, dzięki któremu osoba niepełnosprawna znów będzie mogła żyć pełnią życia. 

Gdzie kupić elektryczny wózek inwalidzki?

wózki inwalidzkie elektryczneOsoby dotknięte niepełnosprawnością mają często problem z najprostszymi kwestiami, jak wyjście z domu, czy zrobienie codziennych sprawunków, przez co są zdane na łaskę i niełaskę innych ludzi. Ale przecież nikt tego nie lubi, a zwłaszcza osoby niepełnosprawne, które dla nikogo nie chcą być ciężarem i nie lubią kiedy ktoś się nad nimi użala lub okazuje litość. Dlatego też należy zadbać, by takie osoby mogły wykazywać się jak największą samodzielnością, przez co poprawi się nie tylko ich nastrój, lecz również wzrośnie samoocena. Wózki inwalidzkie elektryczne to doskonałe rozwiązanie, ponieważ umożliwią nie tylko zrobienie zakupów, ale też codzienne spacery w formie przejażdżek. Wózki rozwijają prędkość około dwudziestu kilometrów na godzinę i są przystosowane zarówno do jazdy po chodnikach, jak i nieco trudniejszym terenie. Z łatwością pokonają też niewielkie wzniesienia i nierówności. Natomiast wytrzymała i solidna bateria gwarantuje zasięg aż do kilkudziesięciu kilometrów. Wózkiem sterujemy za pomocą gałki (joysticka). Jeżeli osoba niepełnosprawna pokonuje wyłącznie krótkie dystanse, to wózek nie musi być ładowany codziennie, natomiast jeśli jeździ dużo, będzie to konieczne każdego dnia.

Nie ma jednego modelu elektrycznego wózka, który byłby uniwersalny dla wszystkich, dlatego też każda osoba niepełnosprawna powinna go dobierać indywidualnie. Z tego rodzaju wózków inwalidzkich korzystają równie chętnie kobiety, jak i mężczyźni.